Najnovije vijesti

Kula slavila protiv Goražda

06/02/2017 | objavio Radio Gradačac
Odbojka

Odbojkašice Kule-Gradačac su na domaćem terenu savladale ekipu Goražda rezultatom 3:0. Iako oslabljenje neigranjem Nevene Čvoro izabranice trenera Gorana Hadžića su uspješno prešle još jednu prvenstvenu prepreku.

Domaće odbojkašice dobro su otvorile utakmicu i povele u prvom setu 9:3. I u drugom setu ponovile su dobru igru i na servis Tijane Đapa imale prednost od 10:3. Pitanje pobjednika bilo je riješeno, pa je u trećem setu sa klupe Kule debitovala mlada odbojkašica Amila Sendić. Ekipu su sa klupe vodile Emina Taletović i Anđelka Radišković.

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH odbojkašice Banjaluka Volej poražene su na domaćem parketu od Bimal Jedinstva rezultatom 1:3. Brčanke su novom pobjedom dodatno učvrstile lidersku poziciju ispred Banjalučanki. U narednom kolu Kula-Gradačac gostuje kod lidera Bimal-Jedinstvo u Brčkom.

Rezultati 14. kola: Kula Gradačac – Goražde 3:0 (25:19, 25:16, 25:16), Sloboda – Derventa 3:1 (20:25, 25:19, 25:18, 29:27), Modriča – Radnik 3:0 (25:21, 25:22, 26:24), Banjaluka Volej – Bimal Jedinstvo 1:3 (18:25, 21:25, 27:25, 14:25), Gacko – HE na Drini 3:0 (25:14, 25:13, 25:19).

Poredak: Bimal-Jedinstvo 38, Banjaluka Volej 35, Gacko 33, Kula-Gradačac 24, Modriča 22, Sloboda 21, HE na Drini 17, Goražde 8, Radnik 6, Derventa 3 boda.

Raspored utakmica 15. kola: Gacko – Sloboda, HE na Drini – BL Volley, Bimal-Jedinstvo – Kula Gradačac, Goražde – Modriča, Radnik – Derventa.

Radio Gradačac/Foto: Redžep Kadrić