Centar za aktivno starenje Gradačac u saradnji sa Zavodom za javno zdravstvo Tuzlanskog kantona danas je u Gradskom kinu upriličio predavanje na temu “Više od zdravlja”. Nastavak jer to realizacije novog ciklusa programa Edukacije u zajednici koje provodi Zavod za javno zdravstvo Tuzlanskog kantona.
Kroz predavanja, razgovor i zajedničko druženje, članovi Centra za aktivno starenje Gradačac i učenici prvog i trećeg razreda Medicinske škole MSŠ „Hasan Kikić“ Gradačac imali su priliku proširiti znanja o temama važnim za očuvanje i unapređenje zdravlja, uz poseban naglasak na značaj aktivnog starenja, međusobne podrške i zdravih životnih navika.
Poslije predavanja organizovano je savjetovanje sa ljekarima o bitnim preventivnim pregledima. Za sve prisutne omogućena su orijentaciona zdravstvena mjerenja, kontrola šećera u krvi i mjerenje krvnog pritiska, kako bi članovi mogli dobiti uvid u pojedine pokazatelje svog zdravstvenog stanja.
Po završetku događaja, o realizovanim aktivnostima za Radio Gradačac su govorili dr. Zayed Sadam Ibrahim iz Zavoda za javno zdravstvo TK, predsjednica Centra za aktivno starenje Gradačac Ramiza Muftić i Maid Tursić učenik I razreda Medicinske škole MSŠ „Hasan Kikić“ Gradačac. Izjave su objavljene i na fejsbuk stranici Radio Gradačac.
Radio Gradačac