U organizaciji podružnice HKD “Napredak” Podružnica Gradačac i župe Gradačac, u nedjelju 21. decembra održan je tradicionalni Božićni koncert. Dvorana Gradskog kina u Gradačcu bila je ispunjena do posljednjeg mjesta. Kao i prethodnih, i ove godine pristigao je znatan broj gostiju iz susjednih općina i šire.
Sudionike koncerta, koji se u Gradačcu pod pokroviteljstvom Napretka organizira već 23 godine, prigodnim riječima pozdravili su: predsjednik gradačačke podružnice HKD “Napredak” Marijan Šimić, župnik domaćin vlč. Stjepan Didak, gradonačelnik Gradačca Hajrudin Mehanović te Jadranka Modrić, konzul gerant iz Konzulata RH u BiH, Orašje.
U glazbenom dijelu nastupili su: Župni zbor Presvetog Srca Isusova iz Brčkog, Župni zbor iz Tramošnice, KUD „Zmaj od Bosne“ Gradačac i „B. Brothers“ iz Novog Travnika.
Nakon koncerta upriličen je svečani domjenak za sve sudionike, a druženje uz glazbu i pjesmu potrajalo je do kasnih sati.
Radio Gradačac / Zoran Matkić