Crveni križ Grada Gradačac jučer je organizovao akciju dobrovoljnog darivanja krvi učenika završnih razreda MSŠ “Hasan Kikić” i Gimnazije “Mustafa Novalić”. Akcija je realizovana u saradnji sa Poliklinikom za transfuziologiju UKC Tuzla u prostorijama MSŠ “Hasan Kikić” Gradačac.
Pozivu organizatora se odazvalo 45 srednjoškolaca i uposlenika srednjih škola. Krv je darovao 21 dobrovoljni davalac dok 24 osobe nisu zadovoljile kriterija o davalaštvu krvi.
– Crveni križ Grada Gradačac zahvaljuje se svim učenicima, profesorima i ostalim građanima koji su se odazvali na današnju akciju dobrovoljnog darivanja krvi, saopćeno je iz gradačačkog Crvenog križa nakon jučerašnje akcije dobrovoljnog davalaštva krvi.
Radio Gradačac / Crveni križ Grada Gradačac