Najnovije vijesti

Gradačac – Krajina 27:28

06/05/2018 | objavio Radio Gradačac
Rukomet

Rukometaši Gradačca su u uzbudljivoj završnici poraženi na domaćem terenu od Krajine iz Cazina rezultatom 27:28.

Gosti su sredinom prvog poluvremena preuzeli inicijativu i stvarali rezultatsku prednost (7:10). Nerdin Vunić je do 22 minute postigao šest pogodaka pa je ekipa iz Cazina vodila sa četiri razlike (9:13).

U nastavku ekipa domaćina, zahvaljujući raspoloženom golmanu Dini Hećimoviću, uspijeva uhvatiti ritam i brzim kontrama u 55. minuti utakmice poravnava rezultat na 25:25.

Uslijedila je veoma zanimljiva i dinamična završnica u kojoj su oba tima pravila greške u igri. Ipak, gosti su uspjeli iskoristiti svoju šansu i posljednoj minuti utakmice pogotkom Vunića slaviti pobjedu u Gradačacu.

Izabranici Dade Doborca su se duelom protiv Krajine oprostili od domaće publike a prvenstvo će završiti u komšijskom derbiju protiv Gračanice.

Gradačac – Krajina 27:28 (11:14)

Gradačac, sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 100. Sudije: Admir Dautović (Doboj Istok) Anes Đulović (Tuzla). Delegat: Nermin Šaković. Sedmerci: Gradačac 9(8), Krajina 7(5). Isključenja: Gradačac 12 minuta, Krajina 10 minuta. Rezultat: Gradačac – Krajina 27:28 (11:14).

Gradačac: Hećimović, Mehić 5, N. Čaušević, Islamović 1, Mehmedćehajić 1, Ne. Isić, Kahvedžić 2, Mujčinović, Boloban, Omić, Zrnić 10, Džinić 3, E. Čaušević 5, Hadžiomerović, Udvinčić, Na. Isić. Trener: Dado Doborac.

Krajina: Hošić 4, Vunić 13, Dautović 1, M. Rekić 1, Rekić, Durić, Abdagić, Mehić, Buljić, A. Rekić, Salkić 7, Adilagić 2, Beganović. Trener: Emir Dautović.