Gradačac – Sana 7 Sanski Most 36:15

18/03/2018 | objavio Radio Gradačac
GRADAČAC

Rukometaši Gradačca upisali su prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone savladavši ekipu Sana-7 iz Sanskog Mosta rezultatom 36:15. Izabranici trenera Dade Doborca su odlično otvorili utakmicu pred oko 100 gledalaca i nakon prvih 30 minuta riješili pitanje pobjednika. Na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 20:9.

Gosti iz Sanskog Mosta nikako nisu mogli da pronađu svoju igru i pariraju raspoloženim domaćinima. U drugom poluvremenu gol razlika je rasla, a gosti su se u listu strijelaca upisali tek nakon osam minuta igre.

Gradačac je najveću prednost imao u 48. minuti kada je na semaforu rezultat bio 32:12. Do kraja utakmice treneri oba tima su dali šansu mlađim igračima koji su opravdali ukazano povjerenje.

Nažalost, utakmica Gradačac – Sana-7 neće ostati u najljepšem sjećanju Samiru Bajramoviću kojem je zbog povrede ukazana hitna medicinska pomoć u Domu zdravlja i upućen je u UKC Tuzla. Prije završetka utakmice na klupu je morao i gostujući igrač Hamza Talić, koji se takođe žalio na povredu.

Rukometaši Gradačca izborili su ubjedljivu i važnu prvenstvenu pobjedu koja bi im trebala biti vjetar u leđa u nastavku prvoligaškog takmičenja.

Gradačac – Sana-7 36:15 (20:9)

Gradačac, Sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 100. Sudije: Admir Dautović (Doboj Istok) i Anes Đulović (Tuzla). Delegat: Midhat Brkić (Gračanica). Sedmerci: Gradačac: 6(4), Sana-7 3(1). Isključenja: Gradačac: 6 minuta, Sana-7: 14 minuta. Rezultat: Gradačac – Sana-7 36:15 (20:9).

Gradačac: Hećimović, N. Čaušević 8, Islamović 1, Mehmedćehajić, Bajramović 1, Ne. Isić 5, E. Čaušević 5, Kahvedžić 4, Mujčinović 1, Boloban 1, Kavazović, Zrnić 7, Džinić, Na. Isić 2, Zahirović 1, Udvinčić. Trener: Dado Doborac.

Sana 7: Pašagić, Ibričić, Omerović, R. Musić 5, Handanović, Grbić 4, Hodžić 1, Dugonjić 2, Gredelj, Selman 2, Talić 1, Jakupović, Crnojević, E. Musić, Osmanović. Trener: Gojko Blagojević.