Gradačac upisao šestu pobjedu u nizu

17/03/2019 | objavio Radio Gradačac
Rukomet

Rukometaši Gradačca nastavili su pobjedničku seriju i pred svojom publikom uvjerljivo slavili rezultatom 38:20 protiv oslabljene ekipe Bosna 2 iz Visokog.

Domaći igrači krenuli su silovito i poveli 9:3, da bi nakon tajmauta Bosna 2 napravila iskorak u igri i u nekoliko efikasnih napada došli na tri poena razlike.

Ipak, na kraju prvog poluvremena bilo je 18:13. U nastavku je do izražaja došla kvalitetnija odbrana domaćih rukometaša. Gradačac brzim kontrama je povratio dominaciju na terenu i zasluženo slavio ubilježivši šestu pobjedu u nizu.

Najefikasniji u timu domaćina bili su Nermin Isić sa 9 i Jasmin Hrnjić sa 8 pogodaka a kod gostiju Kerim Semić sa 6 i Adnan Jamaković sa 4 postiguta gola.

Gradačac i dalje drži petu poziciju u Prvoj ligi Federacije BiH – grupa Sjever sa sa 33 boda i u narednom 19. kolu igrat će u Sanskom Mostu protiv Sane 7.

Gradačac – Bosna II 38:20 (18:13)

Gradačac, sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 400. Sudije: Nihad Beširović i Adnan Borogovac (oba Živinice). Delegat: Zijad Jukić (Banovići).

Sedmerci: Gradačac 5(3), Bosna II 2(0). Isključenja: Gradačac 2 minuta, Bosna II 4 minuta. Rezultat: Gradačac – Bosna 2 38:20 (18:13).

Gradačac: Hečimović, Mehić 1, Jukan 2, J. Hrnjić 8, Mehmedćehajić 5, Ne. Isić 9, Hasanbašić, Na. Isić 2, Šećić, Kavazović, Zrnić 3, Okanović, Halilković, Udvinčić Spahić 6, Sarajlić 2. Trener: Dado Doborac.

Bosna II: Kurtović 1, Hadžimehmedagić, Semić 6, Karavdić 2, Redža 3, Halilbegović 2, A. Jamaković 4, B. Hrnjić 2, E. Jamaković, Čabarabdić. Trener: Kenan Ahić.

Radio Gradačac / Foto: Redžep Kadrić