Karataši Tempa osvojili 6 medalja na Internacionalnom kupu

01/03/2017 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Na 18. Internacionalni karate kupu TK Open/ 3. Memorijalnom turniru “Fuad Hadžiavdić Fudo”, u izuzetno jakoj konkurenciji, karataši KK „Tempo“ Gradačac osvojili su 6 medalja.

Najsjajnijim odličjima okitili su se Ajla Ibrahimović, Ajnur Halilković i Dino Imširović, srebrne medalje osvojili si Mevlija Imširović i Sadin Mulahalilović, dok je Tempov kata tim kadetinja u sastavu Selma Imširović, Šemsa Britvarević i Fatima Velagić zasluženo osvojio bronzanu medalju.

Domaćin turnira bio je KBS “Tuzla Sinbra”, a nastupilo je skoro hiljadu takmičara iz 8 zemalja: Turske, Bugarske, Kuvajta, Hrvatske, Srbije, Slovenije, Crne Gore i  Bosne i Hercegovine.

U sklopu turnira održan je i sudijski seminar na kojem je Merjema Hećimović uspješno položila za pomoćnog kantonalog sudiju, a Meliha Huskić obnovila licencu glavnog kantonalnog sudije.

Radio Gradačac/Foto: KK Tempo