KBS „Zmaj“ učestvovao na dva karate takmičenja

01/11/2017 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

U subotu, 28. oktobra, Klub borilačkih sportova „Zmaj“ Gradačac učestvovao je na karate turniru u Gradačcu. Domaćin turnira, koji je organizovan u povodu obilježavanja dana općine Gradačac, bio je Karate klub „Adnan Bristrić“ Gradačac.

Nastupilo je oko 250 takmičara iz 13 klubova sa prostora TK-a. Za gradačačke Zmajeve se borilo 40 najmlađih takmičara ovog kluba u 47 kategorija. Osvojili su 11 zlatnih, 11 srebrenih i 6 bronzanih medalja. U ukupnom poretku klubova Zmajevi su ubjedljivo osvojili prvo mjesto sa osvojenim 61 bodom.

Pored toga, članovi Zmaja su u nedjelju, 29. oktobra, učestvovali na prvom Državnom prvenstvu za osnovne i srednje škole i ostvarili značajne rezultate. U sastavu školskih ekipa osnovnih i srednjih škola sa područja općine Gradačac nastupilo je 17 takmičara Zmaja:

Aldina Bahić – O.Š. „Hamdija Kreševljaković“ Kamberi – srebrena medalja,

Ejub Kavazović – O.Š. „Safvet beg Bašagić“ Gradačac – bronzana medalja,

Tarik Kadić – O.Š. „Ivan Goran Kovačić“ Gradačac – srebrena medalja u katama i bronzana medalja u borbama,

Amel Mujić – O.Š. „Hamdija Kreševljaković“ Kamberi – bronzana medalja u katama,

Benjamin Halilović – O.Š. „Safvet beg Bašagić“ Gradačac – bronzana medalja u katama,

Anela Hanić – MSŠ „Hasan Kikić“ Gradačac – bronzana medalja u katama,

Emra Subašić – O.Š. „Musa Ćazim Ćatić“ Zelinja Donja,

Esma Pašalići, Nasmir Pašalić i Said Husejbašić – O.Š. „Hasan Kikić“ Gradačac – Vida I,

Anel Bahić – O.Š. „Hamdija Kreševljaković“ Kamberi,

Tarik Avdić i Ismar Ahmetović – O.Š. „Ivan Goran Kovačić“ Gradačac,

Hamza Husejnbašić i Tarik Peštalić – O.Š. „Safvet beg Bašagić“ Gradačac,

Ajla Vehabović i Nusreta Bećirović – MSŠ „Hasan Kikić“ Gradačac.

Svi osvajači medalja će, u sastavu školske karate reprezentacije BiH, učestvovati na Balkanskom prvenstvu koje će se održati u Novom Sadu krajem novembra.

Radio Gradačac / KBS „Zmaj“ Gradačac (Asmir Jahić)