KBS “Zmaj” učestvovao na takmičenju “Open Tuzla 2022”

19/12/2022 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Klub borilačkih sportova “Zmaj” Gradačac je u subotu (17.12.2022 godine) učestvovao na takmičenju “Open Tuzla” u Tuzli. Tehnički organizator takmičenja bio je karate klub “FORMA” Tuzla.

Boje KBS “Zmaj” branilo je osam takmičara u nižim uzrasnim kategroijama.

Nazif Jašarević osvojio je dvije zlatne medalje u kategoriji kate, žuti pojas 7 i 8 godina. Imran Ahmetagić u istim kategorijama osvojio je srebrnu medalje za uzrast 7 godina i bronzanu medalju za djecu do 8 godina.

Ismail Škorić okitio se srebrnom medaljom u katama žuti pojas (8 godina). Ishak Beširović osvojio je prvo mjesto u disciplini kate, žuti pojas (9 godina).

Daris Suljkanović osvojio je 1. mjesto u kategoriji kate (9 godina). Bronzane medalje u katama osvojile su Ajša Moćić  (oranž pojas, 8 godina) i Adna Zrnić (oranž pojas, 11+ godina). Bez plasmana je ostala Nadja Peštalić.

Na takmičenju je učestvovalo 198 takmičara u 266 kategorija iz 22 kluba sa prostora Bosne i Hercegovine, saopćeno je iz KBS “Zmaj” Gradačac.