Lamija Pašić srebrna na 10. Međunarodnom plivačkom mitingu u Banja Luci

28/06/2021 | objavio Radio Gradačac
SPORT

Banjaluka je proteklog vikenda bila domaćin 10. Međunarodnog plivačkog mitinga „Borac TeleGroup Grand Challenge“. Na Gradskom olimpijskom bazenu okupilo se preko 300 plivača iz 12 zemalja.

Slika može predstavljati 1 osoba, stoji i u zatvorenomLamija Pašić, mlada plivacica Škole sporta Spartak iz Gradačca, osvojila srebrenu medalju u disciplini 100 metara leđno za djevojčice starosti 11 i 12 godina.

Lamija je postigla vrijeme 1:44.30 a pobjednica Almira Subašić (Plivački klub Sloboda Tuzla) dionicu je isplivala u vremenu 1:27.64. Trećeplasirana Milica Jojić (Plivački klub Aqua Star Banja Luka) ostvarila je rezultat 1:47.62.

Podsjetimo da je Lamija Pašić krajem februara ove godine osvojila tri medalje na 10. međunarodnom plivačkom mitingu “Mladost Kup 2021 – Branko Mićin” u Banja Luci. Na ovom takmičenju je učestvovalo 17 klubova iz naše zemlje i inostranstva sa preko 400 plivača. Lamija je osvojila dvije srebrne i jednu bronzanu medalju u disciplinama: 50 m slobodno (3. mjesto), 100 m slobodno (2. mjesto) i 50 m leđno (2. mjesto).

Turnir Plivačkog kluba Borac u Banja Luci ostaće zapamćen po uspjehu dvadesetogodišnje reprezentativke Slovenije koja je isplivala disciplinu 100 metara slobodno za 54.29 sekundi i tako ispunila A normu za Olimpijske igre koje se krajem jula održavaju u Tokiju.