Narisa Sulejmani osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u kontaktnim borilačkim sportovima

22/05/2023 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Bosna i Hercegovine je učestvovala 19 i 20. maja na Evropskom prvenstvu u kontaktnim borilačkim sportovima koje se održavalo u”Areni” Velika Kanjiža u Mađarskoj. Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 15 takmičara u 24 različite discipline. U bh. reprezentaciji bilo je pet takmičara članova Kung Fu Wu Shu kluba “Pesnica od Bosne” i Sportsko rekreativnog kluba “Centar” Gradačac.

Reprezentativci BiH iz Gradačca su ostvarili odlične rezultate u u disciplinama: boks, kick boks borbe i taolu forme.
– Narisa Sulejmani, je osvojila zlatnu medalju i priznanje za najbolju seniorku u disciplini boks light,
– Sajra Sulejmani i Edin Bešić su osvojili po srebrenu medalju u disciplini kick boks borbe K1 light,
– Ilma Ćosić, je osvojila srebrenu medalju u disciplini KF forme “Soft style Chinese”,
dok je Edin Osmić zauzeo 4. mjesto od ukupno 5 takmičara u disciplini kick boks light. Poslije četvrtfinalne borbe u kojoj je pobijedio Slovenskog takmičara, zadobio je povredu noge, te je nakon toga izgubio narednu borbu.

ICO Reprezentaciju su predvodili: Predsjednik ICO BiH Isak Džanić i trener Elvir Ćosić.