Pripremna uatkmica: Zvijezda – Cibalia (Vinkovci) 3:0

06/02/2023 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Gradačac, stadion: Banja Iliddža. Gledalaca: 150. Sudije: Enir Sejdić, Nisad Ahmetašević i Aldin Sinanović. Četvrti sudac: Dario Linka. Strijelci: 1:0 Ajdin Mujagić, 2:0 Eldin Fačić (11. m.) i 3:0 Ajdin Avdić. rezultat: Zvijezda – Cibalia (Vinkovci) 3:0.

NK Zvijezda Gradačac: Aljkanović, Assaf, Bijelić, Avdić, Mujčić, Kalesić, Fačić, Mikić, Aloian, Mujagić, Škrijelj. Rezervni igrači: Pirija, Mkertić, Mišić, Begović, Hadžijalić, Vitonji, Petrark i Banjac. Trener: Nebojša Đekanović.

HNK Cibalia: Križanović, Unušić, Oršolić, Stanić, Belančić, Išasegi, Diyoke, Bubnjar, Mikolčić, Dogan i Branšteter. Rezervni igrači: Kovačević, Stranput, Rubić, Bajić, Mihaljević, Spahić, Jelavić i Kurteš. Trener: Tomislav Radotić.

Zvijezda je u međunarodnoj pripremnoj utakmicu na svom stadionu Banja Ilidža u subotu sa 3:0 slavila protiv vinkovačke Cibalie. Pogotke su u subotu postigli Ajdin Mujagić, Eldin Fačić (kazneni udarac) i Ajdin Avdić.

Prvo poluvrijeme obje ekipe su odmjeravale snagu protivnika da bi Zvijezda u nastavku napravila prevagu i zasluženo slavila nanijeviš Cibaliji prvi poraz u zimskom pripremnom ciklusu.

Ovom provjerom igrači Nebojše Đekanovića pokazali su da uspješno dižu formu za nastavak prvenstva u Prvoj ligi Federacije BiH, gdje su jesenji dio šampionata završili na drugoj poziciji.