Tarik Kadić osvojio tri medalje na državnom prvenstvu u Čitluku

19/04/2016 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Klub borilačkih sportova “Zmaj” je proteklog vikenda, tačnije 16.04.2016 godine, učestvovao na 23. državnom karate prvenstvu za djecu od 11-14 godina koje se održalo u Čitluku. Na ovom prvenstvu učešće je uzelo 530 takmičara iz 60 klubova. KBS “Zmaj” Gradačac je učestvovao sa devet takmičara i osvojili su pet medalja.

Zlatnu medalju osvojio je muški kata tim u sastavu: Tarik Kadić, Amel Mujić i Benjamin Halilović. Srebrenu medalju osvojio je Tarik Kadić (kate), a bronzane medalje osvojili su Amel Mujić (kate), Benjamin Halilović (kate) i Tarik Kadić (borbe).

Almin Dautović i Ahmed Djedović su na ovom prvenstvu zauzeli 5. mjesto. Nažalost, bez medalja su ostali Tarik Skenderović, Nusreta Bećirović i Ajla Vehabović iako su pokazali izuzetan kvalitet.

Najuspjesniji takmičar Državnog prvenstva iz KBS “Zmaj” je Tarik Kadić koji je osvojio tri medalje: zlato (kata tim), srebro (kate pojedinačno) i bronzu (borbe pojedinačno).

kbs zmaj u citlukuU ukupnom plasmanu KBS “Zmaj” Gradačac zauzeo je 11. mjesto.

Osvajači državnih medalja će od 27 do 30. maja ućestvovati na Balkanskom prvenstvu koje će se održati u Beogradu.

Izvor i foto: KBS “Zmaj” Gradačac