Zvijezda sa 3:1 slavila protiv Vis Simm Bau

08/11/2020 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Zvijezda je odigrala sjajnu partiju na stadionu Banja Ilidža i sa 3:1 savladala Vis Simm Bau u utakmici 14. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Ovom pobjedom izabranici trenara Mate Neretljaka su se pozicionirali na sedmo mjesto prvoligaške tabele sa 22 osvojena boda.

U subotnjem meču u Gradačcu, mrežu gostiju već u 2. minuti utakmice načeo je Nikola Mazić odličnim udarcem iz okreta. Sjajan eurogol u 26. minuti postigao je sa oko 25 metara iz slobodnog udarca Novica Petrović. Draž pogotka ne umanjuje loša procjena gostujućeg golmana Antonija Kragića.

Nakon dva neuspješna pokušaja u duelu jedan na jedan Aleksandar Milaković  se u 77. minuti izborio za loptu i postigao treći pogodak za domaću ekipu. Počasni pogodak za goste u posljednjim sekundama utakmice postigao je Mirza Kovač.

Zanimljivo je da je na golu Zvijezde bio špic igrač Suad Kadić koji se odlično snašao u ulozi golmana. Naime Zvijezdin čuvar mreže, Azur Aljkanović je diskvalifikovan u prethodnom meču protiv Posušja pa je morao pauzirati ovu utakmicu zbog crvenog kartona. Kadić je zahvaljujući snažnoj Zvijezdinoj odbrani, predvođenom kapitenom Danijelom Ćulumom, odlično odradio svoj debi na golu Zvijezde.

Drugi kuriozitet desio se u 75. minuti utakmice kada je zbog povrede teren napustio glavni sudija Juraj Kovač iz Pruda a pištaljku je preuzeo četvrti sudac Haris Halkić iz Sanskog Mosta koji je ovaj nogometni duel priveo kraju.

U završnom kolu jesenjeg dijela sezone Zvijezda gostuje u Goraždu protiv istoimene ekipe, koje je u gostima savladala bihaćko Jedinstv (0:2) i trenutno su šesti sa 24 osvojena boda.

Radio Gradačac / Foto: Redžep Kadrić