Najnovije vijesti

Zvijezda – Velež 1:0

07/04/2019 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Zvijezda je pogotkom Armina Jazvina pobjedila Velež u derbiju 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Mostara bolje su otvrili utakmicu i u 2. minuti Nusmir Fajić bio je u solo prodoru ka golu Branislava Ružića, ali njegov šut je bio neprecizan. Kapiten domaćih Novica Petrović je u 19. minuti odlično izveo slobodan udarac, ali se iskazao golman gostiju.

Velež je kontrolisao igru dok je Zvijezda strpljivo išečkivala svoje šanse. Kada je ekipa iz Gradačca osjetla da može krenuti ka golu Bobića to je i iskoristila u 51. minuti utakmice. Saša Maksimović je odlično izveo korner a Jazvin bio najviši u kaznenom prostoru gostiju pogodivši za slavlje ekipe iz Gradačca.

Priliku za izjednačenje imao je Denis Zvonić u 69. minuti ali je prečka zaustavila njegov šut u mrežu Zvijezde. Domaći su mogli imati i veću prednost da je Jovo Lukić bio prisebniji u 74. minuti ili da je Amar Mehić bolje šutirao ka praznom golu Veleža.

Zvijezda je iskoristila poraz Toška u Živincama i vratila se na treću poziciju prvoligaške tabele. Velež nije pokazao agresivnost kakva se očekivala u derbiju i to ih je koštalo gubljenja bodova u Gradačcu.

Zvijezda – Velež 1:0 (0:0)

Gradačac, stadion Banja Ilidža. Gledalaca: 500. Sudija: Azem Karić (Zenica). Delegat: Brein Pilav (Sarajevo). Strijelac: 1:0 Jazvin (51.). Žuti kartoni: Vulić, Maksimović (Zvijezda), Zvonić, Mrgan (Velež).

Zvijezda: Ružić, Petrović, Kurtalić, Vučić (45. Kadić), Lukić (76. Mehić), Šarić (85. Terzić), Antić, Vulić, Maksimović, Jazvin, Đekić. Trener: Mile Lazarević

Velež: Bobić, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Behram, Ovčina (46. Samardžić), Mrgan, Fajić, Brandao, Ferreyra, Vehabović (53. Cvijenović). Trener: Mustafa Kodro.