Admir Bristrić, bivši mladi nogometaš gradačačke Zvijezde, strijelac odlučujućeg gola u pobjedi juniorske reprezentaciji BiH

26/03/2022 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Malo nade u sivilu bh. fudbala: Juniori pred plasmanom na EP, potreban je još samo bod

Sjajna igra i pobjeda protiv Švedske

Juniorska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Švedsku 3:2 i došla je na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo.

Izabranici Ivice Barbarića odigrali su još jedan odličan meč i nakon Češke u prvom kolu danas su savladali i Švedsku.

Do vodstva je BiH stigla u 23. minuti. Nakon kornera Matej Šakota se dobro snalazi i pogađa mrežu Švedske za 1:0.

Deset minuta kasnije Švedska je poravnala. Yasin Abass Ayari je zabio za 1:1, no radost Šveđana nije dugo traja jer je već u narednom napadu BiH povela.

Šakota je ovog puta asistent, a strijelac je sjajni napadač Crvene zvezde Aleksandar Kahvić za prednost našeg tima od 2:1.

Na odmor se međutim ipak odlazi neriješenim rezultatom. U sudijskoj nadoknadi Oscar Wilhelmsson zabija za 2:2.

Ipak, u nastavku meča bh. tim ipak stiže do trijumfa. Gol za pobjedu postigao je Admir Bristrić u 60. minuti za konačnih 3:2.

Našu selekciju na Evropsko prvenstvo vodi pobjeda ili bod protiv domaćina turnira Francuske koja je danas poražena od Češke s 1:0.

Eventualni poraz bi nas koštao jer se za prolaz dalje gleda međusobni omjer, ali o svim opcijama ne treba ni razmišljati jer se treba izboriti barem za jedan bod koji bi U19 selekciju odveo na Euro.

Meč Francuska – Bosna i Hercegovina igra se 29. marta.

Elitna runda kvalifikacija za EP:

BiH – Švedska 3:2

Za BiH su danas nastupili: Šahinović, Jusić, Kapetanović, Šukilović, Cvjetinović, Šakota, Krdžalić, Sučić, Mehmedović, Kahvić, Bistrić. S klupe su ušli: Smajić, Buljubašić, Ramić i Kulašin.

_____________________________________________________________

Podsjećamo, Admir Bristrić je do svoje šesnaeste godine trenirao i igrao u gradačačkoj Zvijezdi, nakon čega je nastupao za Željezničar iz Slavonskog Broda, mostarski Zrinjski i Slobodu iz Tuzle. U junu 2021. godine je potpisao trogodišnji ugovor sa HNK Rijeka (Hrvatska), a od januara 2022. godine na posudbi nastupa za NK Hrvatski dragovoljac koji se takmiči u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi.

Osim juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine, nastupao je za pionirsku i kadetsku selekciju naše zemlje.