Biberovo Polje pobjedom okončalo jesenji dio prvenstva

21/11/2016 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

NK Biberovo Polje je u 15. kolu 1. lige TK ugostilo DSK Devetak i slavilo sa 4:2. U vrlo efikasnoj utakmici, golove za domaćina su postigli Moćić, Djedović, Tokić i Suljić. Djedović je ujedno najbolji strijelac „Žute podmornice“ u prvom dijelu sezone sa čak 11 golova. Biberovo Polje je tako pobjedom okončalo jesenji dio prvenstva, te imaju dva boda zaostatka za ekipom Mladosti iz Donjih Vukovija, koja se nalazi iznad opasne zone na 13.mjestu.

U 13. kolu 2. lige TK Sjever vidjeli smo novu pobjedu Koraja, ovoga puta u Rajskoj kod ekipe 12.decembra rezultatom 2:0. Domaćin je time pao na posljednju poziciju tabele, dok je Koraj sa čak 10 bodova prednosti ovjerio titulu jesenjeg prvaka.

Poraz Vide u Jelovče Selu

Turbulentan jesenji dio prvenstva NK Željezničar je završio pobjedom od 3:1 na svom terenu protiv OFK Vide. Domaćim bodovima Željezničar je sada na diobi posljednjeg mjesta sa ekipom 12.decembra, uz bolju gol razliku, dok je Vida pala na peto mjesto. Poslije katastrofe u Rahiću, FK Sloboda je u Kerepu dočekala  Međiđu i slavila sa 2:0. Nakon samo osam minuta igre, Enes Osmanović je donio prednost domaćinu, da bi isti igrač u 37. minuti pogodio za konačnih 2:0. Sloboda je početkom drugog poluvremena imala i nerealizovani jedanesterac, ali su i dva gola Osmanovića bila sasvim dovoljna da bodovi ostanu u Kerepu. Sloboda i Međiđa jesenji dio prvenstva završavaju u sredini tabele sa po 19 bodova.

NK Trebava, jedno od najugodnijih iznenađenja u jesenjem dijelu prvenstva, za kraj je svojim navijačima poklonila pobjedu od 3:2 protiv nezgodne ekipe Izbora. Trebava proljetni dio prvenstva dočekuje na trećem, a Izbor na desetom mjestu. NK Jedinstvo je gostovalo kod Voćara u Šatorovićima, gdje su u najefikasnijoj utakmici kola poraženi rezultatom 4:3. I pored poraza Jedinstvo je ostalo na drugom mjestu, dok Voćar dijeli peto sa još četiri ekipe.

U preostale dvije utakmice vidjeli smo brčanske derbije. Posavina je u Brčkom sa 2:1 slavila protiv Graničara i odvojila se na četiri boda od svoja prva dva pratioca u borbi za opstanak, iako ima najlošiju gol razlikom u ligi. Ograđenovac je na svom terenu sa 3:2 savladao Polet, čime ostaje na 11.mjestu, dok je Polet ovim porazom pao na četvrtu poziciju.