Brčanke pobjedile Kulu-Gradačac za odbranu naslova pobjednika Kupa BiH

17/03/2019 | objavio Radio Gradačac
Odbojka

Ekipa iz Brčkog je sinoć u finalu završnog turnira Kupa BiH u Banja Luci pobijedila ekipu Kule Gradačac sa 3:0 (25:23, 25:19, 25:10) te odbranile naslov.

Izabranice trenara Đorđa Miloševića odlično su igrale u prvom setu koji je završen 25:23 ali su nakon toga odbojkašice iz Gradačca počele praviti greške i prepuštale inicijativu “brčanskim princezama”.

Kako se i očekivalo, ekipa Bimal Jedinstva opravdala je ulogu favorita i osvojila 11. titulu u Kupu BiH. Za najbolju igračicu finalnog turnira proglašena je odbojkašica pobjedničke ekipe Nataša Slijepčević.

Kula-Gradačac može biti zadovoljna postignutim rezultatom jer je ostvaren zacrtani ovosezonski plan, osvajanje četvrtog mjesta u takmičarskom dijelu Premijer lige i plasman u plej-of te ulazak u finale Kupa BiH.

Narednog vikenda na rasporedu su prvi četvrtfinalni mečevi plej ofa, igra se do dvije pobjede, a u konkurenciji odbojkašica sastaju se: Goražde (8) – Bimal Jedinstvo(1), Smeč (7) – Bl Volej (2), Maglić (6) – Gacko (3) i Sloboda (5) – Kula Gradačac (4).

Finalni turnir Kupa BiH za odbojkaše igra se u Brčkom, a plasman u finale izborili su branitelj naslova Mladost i Kakanj.

Mladost je u prvom polufinalnom meču danas pobijedila gradskog rivala Jedinstvo, a istim rezultatom Kakanj je pobijedio ekipu Majevice. Finalni susret igra se danas u 16 sati.

Radio Gradačac / Fena / Foto arhiv: Redžep Kadrić