Najnovije vijesti

Esma Pašalić viceprvakinja BiH u katama

20/02/2023 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Esma Pašalić osvojila je drugo mjesto na prvenstvu Bosne i Hercegovine u karateu za seniorke i seniore koje je jučer održano u Modriči. Članica KBS „Zmaj“ Gradačac nastupila je u disciplini kate i ostvarila veliki uspjeh, jer se prvi puta takmičila u seniorskoj konkurenciji.

Esma je do finalnog meča pobjedila jedanaest takmičarski a u finalnom meču je izgubila od Isidore Borovčanin iz Karate kluba “Glasinac” Soklac. Trećeplasirane su Amila Beganović (Novi Grad Sarajevo) i Melany Šabanagić (Fudokan Velika Kladuša).

Nažalost, Sadin Mulahalilović iz Kluba Borilačkih sportova „Zmaj“ Gradačac je ostao bez plasmana.

Karate klub „Tempo“ Gradačac imao je tri takmičara: Nusreta Bećirović, Dino Imširović i Amina Lalić. Dino Imširović zauzeo je 5. mejsto u kategoriji borbe -75 kg.

Na seniorskom karate prvenstvu Bosne i Hercegovine je učestvovalo 139 takmičara iz 42 kluba.  U ukupnom plasmanu KBS „Zmaj“ je zauzeo 16. mjesto a Karate klub „Tempo“ je takmičenje završio na 30. mjestu.