Najnovije vijesti

26/03/2018 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Nakon dvije sjajne pobjede protiv Igmana (2:1) i Sloge (1:2) ekipa Zvijezde nije uspjela na domaćem terenu savladati Metalleghe BSI iz Jajca. Utakmica je završena bez pogodaka a više razloga za slavlje imaju gosti koji su uspješno ostvarili svoj plan da ostanu neporaženi.

Zvijezda može žaliti za dvije sjajne prilike a u obje je glavni akter bio Obren Cvijanović. U 19. minuti Cvijanović je istrčao pred golmana gostiju, uspješno ga matirao ali je gol spasio Anđelo Bevanda. Pred kraj utakmice u 88. minuti Cvijanović je ponovo istrčao pred Kukriku ali njegov šut brani golman gostiju.

I gosti su zaprijetili šutom Sulejmana Smajića, ali je mreža Zvijezde ostala netaknuta. Domaći su imali posljednji šut u samom finišu utakmice.

Nakon što je zbog dva žuta kartona teren morao napustiti Kenan Hreljić, Zvijezda je imala slobodan udarac. Šansa n ije iskorištena i glavni sudija je odsvirao kraj utakmice.

Zvijezda i Metaleghe BSI su imali težak teren ali to ne umanjuje borbenost ekipa, posebno gostiju koji su se odlično branili i zasluženo nose bod iz Gradačca.

Zvijezda – Metalleghe BSI 0:0 (0:0)

Gradačac, stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 1000. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Pomoćnici: Nermin Muškić (Mostar) i Edis Šesto (Sarajevo). Delegat: Senad Merdanović (Sarajevo).

Žuti kartoni: Adžem, Kapetan, Ivanoski (Zvijezda), Tankuljić, Hreljić, Pavlović i Kovač (Metalleghe BSI). Crveni karton: Kenan Hreljić (drugi žuti).

Zvijezda: Prljača, Huseinspaić, Adžem, Delić, Cvijanović, Brčkalić, Devedžić (75. Pršeš), Kesić (60. Guzina), Đekić (60. Ivanoski), Čivić, Kapetan. Trener: Nermin Šabić.

Metelleghe BSI: Kukrika, Malbašić, Smajić (90+4. Ćosić), Tankuljić, Kukavica, Vujica (90. Jurišić), Bevanda, Kovač, Pavlović, Marković (46. Samardžić), Hreljić. Trener: Romeo Šapina.