Gračanica jesenji šampion, Gradačac osmi na tabeli

13/12/2017 | objavio Radio Gradačac
Rukomet

Okončan je jesenji dio takmičenja u Prvoj federalnoj ligi -grupa Sjever. Proteklog vikenda odigrano je i posljednje, jedanaesto kolo,  u kojoj su rukometaši Gračanice na gostovanju u Gradačcu osvojili jesenju titulu. Bio je to susret starih sportskih rivala, u kojoj su gosti predvođeni Damirom Doborcem potvrdili ulogu favorita i slavili rezultatom 16:34 (10:16).

Početak utakmice bio je u znaku domaće ekipe koja je imala početnu prednost ali su gosti se nakon 20-tak minuta igre uspjeli konsolidovati i preuzeti inicijativu. Gračanica je iz napada u napad djelovala sve sigurnije i rezultatsku prednost je rasla kraja utakmice. Zanimljivo je da je ekipa Gradačca u drugom poluvremenu za 20 minuta postigla samo dva pogotka, a na golu gostiju je briljirao Admir Ahmetašević.

U 11. kolu domaći su zabilježili dvije, a gosti tri pobjede. Ekipa Gračanice je bez poraza sa svih 10 pobjeda, a ekipa Sana 7 je bez pobjede u ovom prvenstvu. Podmlađena ekipa RK Gradačac koja se srčano borila tokom polusezone zauzela je osmo mjesto sa osvojenih 12 bodova.

S obzirom na godine naše ekipe, ovo treba da predstavi dobar rezultat i poticaj za još bolji rad. Dosadašnji angažman starijih igrača i mladih rukometaša, koji su se kalili i još uvijek kale u RK „Speed“ Gradačac,  daje nam nadu da se ide pravim putem. RK Gradačac seokrece novim izazovima i u nastavku sezone očekujemo još bolji rezultat, poručuju iz uprave kluba.

Prvenstvo se nastavlja 12. kolom, 03./04.marta 2018. godine, a ekipa Gradačca dočekuje rukometaše iz Žepča.

Gradačac – Gračanica 16:34 (10:16)

Sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 400. Sudije: Mahir Čaušić (Maglaj) i Amel Muratović (Zavidovići). Delegat: Zijad Jukić (Banovići). Sedmerci: Gradačac 7(2), Gračanica 3(2). Isključenja: Gradačac 16 minuta, Gračanica 20 minuta. Rezultat: Gradačac – Gračanica 16:34 (10:16).

Gradačac: Hećimović, Mehić 1, N. Čaušević 1, Kahvedžić 2, Mehmedćehajić 1, Bajramović 1, Ne. Isić 1, Mujčinović, Boloban 1, Hadžiomerović, Zrnić 4, E. Čaušević, Okanović 3, Ljubović, Udvinčić 1, Na. Isić. Trener: Dado Doborac.

Gračanica: Ahmetašević, Šahdanović 7, Doborac, Sarajlić 2, Tufekčić 3, Gopo 2, Đulić 3, Mehmedović 2, Hrnjić, Sumbić 1, Hamidović 11, Jovanović, Ilić 3, Šuvalić, Musić. Trener: Mirsad Gopo.