Gradačac – Krivaja 25:29

05/11/2017 | objavio Radio Gradačac
Rukomet

Rukometši Gradačca su u utakmici 5. kola Prve lige F BiH – grupa Sjever poraženi na domaćem terenu 25:29 (14:14) od ekipe Krivaja iz Zavidovića. U duelu sa pretendentima za osvajanje titule izabranici trenera Dade Doborca pružili su dobru partiju i poraz od četiri gola razlike ne treba da obeshrabri ovu mladu ekipu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u veoma dinamičnoj igri oba tima, a već na otvaranju utakmice vidjelo se da je ekipa Gradačca iznenadila goste. Poveli su sa 2:0 i u nastavku uspjeli parirati ekipi iz Zavidovića. Na odmor se otišlo kod rezultata 14:14.

Gosti su u nastavku utakmice pokazali da su kvalitetniji tim i da žele nastaviti pobjednički niz u prvenstvu.. Gradačac je držao priključak do 32. minute (16:16), kada gosti preuzimaju inicijativu i prave seriju od 3:0 (16:19). U 36. minuti rukometaši Gradačca su se približili na gol razlike (18:19) ali više od toga nisu mogli. Krivaja se razigrala i slavila sa četiri gola prednosti, upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu u prvenstvu.

Najefikasnijni u ekipi Gradačca bio je Edin Zrnić sa sedam pogodaka, a kod gostiju iskusni Ferid Avdić sa deset golova.

Radio Gradačac/Foto: Redžep Kadirć EVROPA