Gradačac pobjedio Bosnu TS iz Tešnja

01/10/2018 | objavio Radio Gradačac
Rukomet

Nakon poraza na otvaranju prvoligaške sezone u Zenici protiv Čelika (45:25) rukometaši Gradačca su u subotu pred domaćom publikom slavili nad ekipom Bosna TS iz Tešnja 29:15 (11:7).

Izabranici trenera Dade Doborca dobro su otvorili utakmicu u gradačačkoj sportskoj dvorani i dominirali prvih 15 minuta. Gosti iz Tešnja su se uspjeli konsolidovati i izjednačiti na 6:6, ali to je bilo sve što je ova podmlađena ekipa mogla pružiti u Gadačcu. Predvođeni kapitenom i predsjednikom kluba Edinom Zrnićem rukometaši Gradačca ubrzo su ponovo nametnuli svoj tempo igre i prednost je iz napada u napad rasla do konačnih 29:15.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Zrnić sa sedam te Nermin Isić, Adi Mehmedćehajić i Armin Hećimović sa četiri pogotka. Kod gostiju Franjo Duđak je postigao pet a Josip Bodolica četiri pogotka.

Publika je aplauzom pozdravila odlične odbrane golmana Dine Hećimovića i povratnika među stative Muamera Šećića a pred kraj utakmice branio je i Maid Kavazović.

Požrtvovana igra, spoj mladosti i iskustva i nova uprava kluba, koja se potrudila da njihov debi protekne u pobjedničkom okruženju, daju nadu da će rukomet u Gradačcu iz utakmice u utakmicu dobijati sve više poklonika i najvijača.

Gradačac – Bosna TS 29:15 (11:7)

Gradačac, sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 200. Sudije: Damir Ahmetašević i Edi Jukić (oba Banovići). Delegat: Amor Alibegović (Tuzla). Sedmerci: Gradačac 4(2), Bosna TS 3(1). Isključenja: Gradačac 12 minuta, Bosna TS 16 minuta. Crveni karton: Malik Zahirović – Gradačac (51.). Rezultat: Gradačac – Bosna TS 29:15 (11:7).

Gradačac: D. Hećimović, Kavazović, Šećić, Zrnić 7, Ne. Isić 4, Kahvedžić 1, Mehmedćehajić 4, Udvinčić 1, Okanović 2, A. Hećimović 4, Mujčinović 1, Na. Isić, Jukan 3, Mehić 3, Zahirović, Imširović. Trener: Dado Doborac.

Bosna TS: H. Isaković 2, M. isaković, Duđak 5, Kantić, Okić 2, Bodolica 4, Bašić, A. Hojkurić, Muharembegović 1, Kotorić, F. Hojkurić, Bedak, Sauka 2, Bajović, Isaković. Trener: Srebrenko Marković.

Radio Gradačac / Foto: Redžep Kadrić EVROPA