Karatisti KK “Tempo” u Slavonskom Brodu osvoijili šest medalja

25/10/2019 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Takmičari karate kluba “Tempo” u nedjelju su učestvovali na 26. Memorialnom karate Kupu “Slavonski  Brod 2019”. Na takmičenju je nastupilo 67 klubova sa 670 takmičara iz pet država. Karatisti Karate kluba „Tempo“ Gradačac su u ukupnom plasmanu zauzeli osmo mjesto.

Kako javljaju iz ovog kluba, pet takmičara je  nastupalo u šest kategorija i osvojili su isto toliko medalja. Zlatne medalje osvojili su: Ajnur Ibrahimović (kate ciciban 6 i 7 godina), Malik Suljkanović (kate učenici 8 i 9 godina), Armin Mujanović (borbe mlađi kadeti – 36 kg) i Dino Imširović u kategoriji borbe kadeti – 57 kg. Bronzanim medaljama su se okitili Benjamin Biberkić (borbe mlađi kadeti – 45 kg) i Dino Imširović (borbe juniori – 55 kg).