Najnovije vijesti

KBS Zmaj osvojio 8 medalja na 13. federalnom prvenstvu u karateu

20/02/2018 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Klub borilačkih sportova ”Zmaj” Gradačac je 17.02.2018. godine učestvovao na 13. federalnom karate prvenstvu za djecu i seniore u Sarajevu. Za KBS ”Zmaj” je nastupilo 17 takmičara koji su ukupno osvojili osam medalja od toga: jedna zlatna, dvije srebrne i pet bronzanih medalja.

Zlatnu medalju je osvojio Ejub Kavazović u kategoriji kate. Srebrne medalje kategoriji borbe su osvojili Adi Džidić i Aldin Mustafagić. Bronzane medalje u diciplini kate su osvojili Aldina Bahić, Nasmir Pašalić i Tarik Kadić a u disciplini borbe Rasim Bahić i Tarik Kadić.

Pored osvajača medalja na prvenstvu u Sarajevu iz KBS ”Zmaj”  još su se takmičili: Benjamin Avdić, Esma Pašalić, Emra Subašić, Anel Bahić, Anela Hanić, Amel Omerčić, Said Husejnbašić, Tarik Avdić, Nusreta Bećirović i Almin Dautović.

Na ovogodišnjem Federalnom karate prvenstvu učestvovalo je 586 takmičara iz 66 klubova. Organizator prvenstva je bio Karate Savez Federacije BiH.