Najnovije vijesti

KBS “Zmaj” se okitio sa 16 medalja na nastupu u Srebrenici

20/05/2019 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

U subotu, 18. maja, u Srebrenici je u organizaciji Karate kluba “Želja-ipon” iz ovog grada, održan peti po redu karate turnir pod nazivom “TURNIR MIRA Srebrenica 2019”. Na turniru je učešće uzelo 270 takmičara iz 25 klubova.

KBS “ ZMAJ “ Gradačac  je nastupio sa 12 takmičara u 15 kategorija osvojivši 16 medalja, od čega 12 zlatnih, 2 srebrene i 1 bronzanu.

Zlatne medalje osvojili su: Aldina Bahić (kate), Emra Subašić (kate), Ajnur Šaldić (kate – dvije zlatne medalje, u redovnoj kategoriji i u apsolutnoj kategoriji), Denis Jusufović (borbe dječaci do 14 godina – 45kg), Esma Pašalić (kate), Nasmir Pašalić (kate), Ejub Kavazović (kate), Hamza Huseinbašić (kate), Tarik Avdić (kate), Ajla Omeragić (kate – redovna kategorija) i ženski kata tim u sastavu: Ajla Omeragić, Emra Subašić i Aldina Bahić.

Srebrene medalje osvojile su Tajra Kadić (kate) i Ajla Omeragić (kate – apsolutna kategorija), a bronzom se okitio Said Huseinbašić u borbama (kadeti – 50kg).