KIK Zmaj bolji od ekipe Sane iz Sanskog Mosta

14/11/2019 | objavio Radio Gradačac
Košarka

Odigrane su utakmice 3. kola prvenstva Saveza košarke u kolicima Bosne i Hercegvine (SKK BiH) u kojem su košarkaši KIK “Zmaj“ na domaćem terenu slavili protiv KIK „Sana“ iz Sanskog Mosta 70:50. Domaći su odlično otvrili utakmicu i u prvoj dionici slavili 16:4 da bi košarkaši Sane u drugoj četvrtini preuzeli inicijativu postigavši 16 poena (12:16) pa se na odmor otišlo kod rezultata 38:20. U drugom poluvremenu Zmaj je ponovo dominirao (22:13, 20:17) i zasluženo slavio pobjedu. KIK Zmaj je zbog tehničke greške igrača Arnela Mulića kažnjen sa novčanom kaznom od 50 KM.

KIK „Vrbas“ je u Banja Luci bio bolji od KIK „Una-Sana“ iz Bihaća i slavio rezultatom 78:50 (18:14, 25:07, 11:13, 24:16). Zbog bolesti i povreda gostujućih igrača uz saglasnost obje ekipe odgođena je utakmica KIK Bosna Zenica – KIK 3K Sarajevo.

Nakon tri odigrana kola vode Vrbas i Zmaj sa po 6 bodova. Slijedi Una-Sana sa pet, a po dva boda imaju Bosna i 3K sarajevo sa po utakmicu manje. Na začelju je Sana iz Sanskog Mosta sa istim brojem bodova.

U IV kolu sastaju se: KIK Una-Sana – KIK 3K Sarajevo, KIK Sana – KIK Bosna, KIK Vrbas – KIK Zmaj (SD Borik u 12.00 sati). Utakmice se igraju u subotu 16.11.2019. godine.