Najnovije vijesti

KIK “Zmaj” imao polovičan učinak na otvaranju 16. sezone NLB Wheel lige

06/11/2023 | objavio Radio Gradačac
Košarka

Šesnaesta sezona NLB lige košarke u kolicima jučer je počela u Zagrebu odigravanjem prvog turnira koji su otvorile ekipe KKK Singidunum CZ Beograd i KIK Zmaj Gradačac. Beograđani nisu imali previše šanse protiv prošlosezonskih prvaka i već su na poluvremenu gubili s 14:30. Konačan rezultat uvodne utakmice bio je 42:52.

U drugom susretu snage su odmjerili KKI Zagreb i KKK Singidunum CZ. Hrvatski su košarkaši u drugom poluvremenu napravili preokret te krajem treće četvrtine izjednačili i poveli. Utakmicu su dobili rezultatom 55:53.

U trećoj utakmici pod koševima su se susreli Parasport Slovenija i KIK Zmaj. Branioci prošlogodišnjeg šampionskog pehara odigrali su lošiju partiju pa je slovenska ekipa u drugom poluvremenu vodila s više od 20 razlike. Nakon toga su malo posustali, ali su u prvoj utakmici nove sezone slavili rezultatom 71:55.

Prvo kolo u Zagrebu kompletirali su KKI Zagreb i Parasport Slovenija. Parasport je većinu vremena vodio i zasluženo slavio rezultatom 49:59.

I tako je Parasport Slovenija prvo kolo odigrao bez poraza, dok je Zmaj imao polovičan rezultat. Jednu pobjedu protiv Beograđana i poraz od trenutnog lidera na tabeli. Ekipe KKI Vrbas Banja Luka i KK OSI Paramont Podgorica su bile slobodne.

KKK Singidunum CZ – KIK Zmaj 42:52 (2-20, 12-10, 12-16, 16-6)

KKK Singidunum CZ: Maksimović 4 (2 sk), Vezmar (4 sk), Čirković 11 (9 sk, 2 as), Vukašinović 6 (3 sk), Mitrović, Jeremić 19 (7 sk, 6 as), Makulović 2.

KIK Zmaj: Mulić 13 (9 sk, 7 as), Joskimović, Kunić, Halilović 2, Mujanović, Imširović 6 (8 sk, 4 as), Rosuljaš 19 (4 sk), Mahovac 8 (9 sk), Halilović E., Majstorović 4 (4 sk, 2 as).

Parasport Slovenija – KIK Zmaj 71:55 (22-15, 22-13, 15-16, 12-11)

Parasport Slovenia: Kuduzović 15 (7 sk, 2 as), Lokar (2 sk, 3 as), Ceglar, Musić 12 (6 sk, 5 as), Bojanec, Gračnar, Favretto 14 (18 sk, 1 as), Škorjanc 20 (2 sk, 6 as), Slapničar 10 (3 sk, 5 as).

KIK Zmaj: Mulić 15 (8 sk, 4 as), Joskimović, Kunić, Halilović 1, Mujanović, Imširović 5 (6 sk, 9 as), Rosuljaš 11 (8 sk, 2 as), Mahovac 17 (4 sk), Halilović E. 2, Majstorović 4 (2 sk, 3 as).