KIK Zmaj odlično otvorio novu sezonu NLB Wheel League

03/11/2019 | objavio Radio Gradačac
Košarka

Jučer je u organizaciji Saveza paraplegičara Slovenije počela dvanaesta sezona takmičenja košarke kolicima u regionalnoj NLB Wheel ligi. U ligi s  takmiči sedam ekipa – četiri iz Bosne i Hercegovine, dvije iz Hrvatske i jedna iz Slovenije.

Takmičenje je organizovano u dvije grupe. KIK Zmaj Gradačac je u Grupi B sa ekipama KIK Una Sana Bihać (BiH), ZŠIS-POK (Slovenija) i KKOI Zadar (Hrvatska).

Upravo su ekipe Grupe B utakmicama u Gradačcu otvorile novu sezonu 2019-2020. godine, a jučerašnji domaćin u sportskoj dvorani Gradačačkog sajma Gradačac, u organizaciji KIK Zmaj.

Uvodnu utakmicu sezone odigrali su klubovi iz Bosne i Hercegovine, KIK Zmaj iz Gradačca i KIK Una Sana iz Bihaća. Boljom igrom u prvoj četvrtini (23:11) igrači Zmaja su napravili važnu prednost i zasluženo upisali prvu pobjedu (64:58). Rezultat po četvrtinama: 23:12, 11:16, 16:16, 9:14. Strijelci: Mulić (Zmaj) – 33, Rekanović (Una-Sana) -7.

Novajlija u ligi KKOI Zadar pružio je dobru partiju ali im nije bilo dovoljno za pobjedu protiv razigrane reprezentacije Slovenije ZŠIS-POK (38:43). Rezultati po četvrtinama: 6:8, 6:13, 17:10, 9:12. Strijelci: Kolega (Zadar) – 12, Slapničar (Slovenija) –  10.

Zadrani nisu imali puno vremena za odmor pa su ubrzo ponovo bili na parketu a za protivnika su imali ekipu KIK Una-Sana. Imali su dobro otvaranje utakmice i vodili nakon prve četvrtine. Do kraja su napravili su previše grešaka, koje su Bišćani iskoristili i upisali prvu ligašku pobjedu (76:43). Rezultati po četvrtinama: 15:18, 18:13, 17:4, 26:8. Strijelci: Rekanović (Una-Sana) – 31, Žagar i Kolega (Zadar) po 12.

Utakmica dana bila je posljednja na programu a sastali su se domaćini i ekipa iz Slovenije. KIK Zmaj je vodio u pre tri četvrtine pruživši odličnu partiju. Pred kraj meča došlo je do zamora ali je sačuvana prednost i osigurano prvo mejsto na tabeli. ZŠIS-PK – Zmaj Gradačac 40:46 (8:13, 8:10, 12:17, 12:6). Strijelci: Slapničar (Slovnija) – 13, Grujić (Zmaj) – 14.

Rezultati 1. kola NLB Wheel League, Grupa B: KIK Zmaj: KIK Una Sana 64:58 (34:28), KKOI Zadar: ZŠIS-POK 38:43 (12:21), KIK Una Sana: KKOI Zadar 76:43 (33:31), ZŠIS-POK: KIK Zmaj 40:46 (16:23).

Poredak  nakon 1. kola: 1. KIK Zmaj – 4, 2. KIK Una Sana – 3, 3. ZŠIS-POK – 3, 4. KKOI Zadar – 2.

Radio Gradačac / Foto: NLB Wheel League