KIK „Zmaj“ viceprvak regionalne NLB lige košarke u kolicima

20/05/2024 | objavio Radio Gradačac
Košarka

U subotu, 18. maja 2024. godine, završena je 16 sezona regionalne NLB Wheel lige a titulu prvaka osvojio je Klub košarke u kolicima (KKI) „Vrbas“ iz Banja Luke.

Tako se „Vrbas“ u ljubljanskoj dvorani „Tivoli“ revanširao ekip Košarkaškog invalidskog kluba (KIK) „Zmaj“ iz Gradačca za prošlogodišnji poraz u finalu ovog regionalnog takmičenja. Treći je bio Parasport Slovenija, četvrti KK OSI Paramont, peti KKK Singidunum-Crvena zvezda, a šesti KKI Zagreb.

Arnel Mulić, trener-igrač KIK „Zmaj“ Gradačac dobio je pehar za najboljeg asistenta sezone sa ukupno 38 asistencija. Ramo Rekanović je proglašen za MVP igrača sezone a osvojio je i pehar za najboljega strelca sezone (173 koševa).

Ovogodišnje takmičenje u organizaciji Saveza paraplegičara Slovenije vodio je Gregor Gračner, a učestvovalo je šest ekipa iz pet zemalja – KK OSI Paramont (Crna Gora), KKK Singidunum Crvena zvezda (Srbija), KKI Vrbas i KIK Zmaj Gradačac ( obje BiH).

Na finalnom turniru timovi su odigrali tri utakmice u borbi za konačni plasman u 16. sezoni NLB Wheel lige. Prvo su se za 5. mesto takmičili KKK Singidunum-Crvena zvezda i KKI Zagreb. Beograđani su bili pribraniji i poluvreme završili rezultatom 34:19, a slavili rezultatom 66:47.

U drugom meču, koji su odigrali timovima sa sredine tabele,  pod koševima su se sastali Parasport Slovenija i KK OSI Paramont. Slovenija je odlično počela i nakon prve četvrtine vodila 25:11. U nastavku se prednost samo povećavala pa je ekipa ParaSport suvereno dobila utakmicu rezultatom 77:40.

U finalnoj i ujedno završnoj utakmici 16. sezone NLB Wheel lige sastale su se najkvalitetnije ekipe iz Bosne i Hercegovine – KKI Vrbas i KIK Zmaj. Banjalučani su tokom cijelog meča bili bolji i zasluženo slavili i osvojili pobjednički pehar rezultatom 89:73.