Kula-Gradačac bolja od SOK Mostar

03/02/2020 | objavio Radio Gradačac
Odbojka

Domaću pobjedu u 15. kolu elitnog ranga prvenstva Bosne i Hercegovine ostvarile su odbojkašice Kule-Gradačac savladavši SOK Mostar sa uvjerljivih 3:0. Izabranice trenera Đorđa Miloševića pružile su dobru i požrtvovanu partiju koja je rezultirala pomalo iznenađujućom pobjedom protiv favorizovane ekipe iz Mostara.

Gošće su iskoristile opuštanje odbojkašica Kule nakon osvojenog prvog seta pa je nastavak utakmice bio uzbudljiv i neizvjestan. Iako je ekipa iz Mostara u završnicama drugog i trećeg seta zaprijetila da bi mogla napraviti preokret, zahvaljujući većoj želji za pobjedom slavile su domaće odbojkašice.

Odbojkašice iz Gradačca nakon 15 odigranih kola zauzimaju šesto mjesto sa 18 bodova. Naredno kolo odbojkašice iz Gradačca igraju protiv posljednje plasirane ekipe Maglić u Foči.

Kula Gradačac – SOK Mostar 3:0

Gradačac, sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 150. Sudije: Almir Muslić (Bihać) i Muris Osmić. (Lukavac). Delegat: Zoran Galić (Modriča). Rezultat: Kula-Gradačac – SOK Mostar 3:0 (25:18,25:22,25:23).

Kula-Gradačac: Žilić, Lipovac, Ganibegović, Katalina, A. Osmanović, Zarić, Starčević, Džodžaljević, Ćosić, Ahmić, Lepić, I. Osmanović. Trener: Đorđe Milošević.

SOK Mostar: Vidaković, Brekalo, Divljan. Jakić, Šimić, Vukoje, Augustinović, Mandžukić, Lučić, Čengić, Stojanović, Periša. Trener: Darko  Drmać.

Rezultati 15. kola Premijer lige BiH u odbojci za žene: Smeč – Goražde 3:0, He na Drini – Maglić 3:0, Gacko – Novi Grad 3:0, Inova – Sloboda 1:3, Kula-Gradačac – SOK Mostar 3:0.

Tabela: 1. Gacko 40, Sloboda 36, 3. Goražde 34, 4. SOK Mostar 28, 5. HE na Drini 27, 6. Kula-Gradačac 18, 7. Smeč 17, 8. Inova 12, 9. Novi Grad 10, 10. Maglić 3.

Narednog vikenda u 16. kolu se sastaju: Goražde – Inova, Sloboda – Gacko, Novi Grad – He na Drini, Maglić – Kula-Gradačac i SOK Mostar – Smeč.