Kula-Gradačac pobijedila Novi Grad 3:2

16/02/2020 | objavio Radio Gradačac
Odbojka

Odbojkašice OK „Kula-Gradačac“ sinoć su u uzbudljivom meču slavile sa 3:2 protiv ekipe Novi Grad iz Sarajeva.

Gošće iz Sarajeva su u utakmici 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u odbojci za žene bolje otvorile meč i zadržale početno vodstvo slave i u prvom setu sa 25:20.

I drugi set je bio u znaku dominacije gošći ali je kvalitet tima iz Gradačca došao do izražaja pred kraj seta. Domaće su izjednačile na 21:21, potom povele i zasluženo došle do preokreta 25:23.

Dominacija odbojkašica Kule nastavljena je i u narednom setu koji je završen rezultatom 25:16.

I kada se očekivalo da će tim iz Gradačca rutinski utakmicu privesti kraju došlo je do pada u igri. Gošće to koriste, slave u četvrtom setu 25:17 i vraćaju sve na početak izjednačivši na 2:2 u setovima.

Ipak, kvalitet i želja za pobjedom bili su na strani domaće ekipe. Kula-Gradačac je povela sa 8:2 i to je bio signal za novo slavlje. Do kraja meča došlo je do opuštanja ali pobjeda nije dolazila u pitanje.

Kula-Gradačac je šesta na tabeli sa 23 boda i u posljednjem kolu igra kantonalni derbi protiv trećeplasirane Slobode u Tuzli.

Kula-Gradačac – Novi Grad 3:2

Gradačac, sportska dvorana: Gradačački sajam.Gledalaca:120. Sudije: Srđan Cvijanović (Modriča) i Siniša Ovuka (Banja Luka). Delegat: Nihad Imamoić (Kalesija). Rezultat: Kula-Gradačac – Novi Grad 3:2 (20:25, 25:23, 25:16, 17:25, 15:11).

Kula-Gradačac: Žilić, Lipovac, Ganibegović, Katalina, A. Osmanović, Zarić, Starčević, Džodžaljević, Ćosić, Ahmić, Lepić, I. Osmanović. Trener: Đorđe Milošević.

Novi Grad: Mahmutović, Rašljanin, Baručija, Alić, Turko, Malićbegović, Bungur, Hanić, Mešanović, Gojak, Rajkić, Šumar. Trener: Sanjin Bezdrob.

Rezultati utakmica 17. Kola PL BiH u odbojci za žene:

SOK “MOSTAR” – OK “GORAŽDE” 0:3, ŽOK “SMEČ” – OK “MAGLIĆ” 3:0, OK “HE NA DRINI” – OK “SLOBODA” 3:1, ŽOK “GACKO” – OK “INOVA” i OK “KULA-GRADAČAC” – OK “NOVI GRAD” 3:2.

Tabela: 1. Gacko 46, 2. Goražde 40, 3. Sloboda 36, 4. HE na Drini 33, 5. SOK Mostar 29, 6. Kula-Gradačac 23, 7. Smeč 22, 8. Inova 12, 9. Novi Grad 11, 10. Maglić 3.