Najnovije vijesti

Novi uspjeh Kluba borilačkih sportova “Onur-Jodan” iz Mionice na turniru u Doboj Istoku

25/03/2024 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

U subotu, 23. marta, u Doboj Istoku je održano 2. KOLO KARATE LIGE TUZLANSKE REGIJE na kojem je učešće uzelo 416 takmičara iz 26 karate klubova.

Klub borilačkih sportova “Onur-Jodan” Mionica – Gradačac je na navedenom turniru osvojio ukupno 22 medalje, te se time plasirao na prvo mjesto u ukupnom plasmanu neslužbenih kategorija 2. kola Karate lige tuzlanske regije u konkurenciji 26 klubova, što je veliki uspjeh za trenutno najmlađi karate klub u Tuzlanskom kantonu, koji postoji tek nepunu godinu.

Osvajači zlatnih medalja su: Ilhana Ahmetagić, Amina Sinanović, Ajna Muminović, Esma Čolić, Nerina Mujić i ženski kata tim u sastavu Vildana Herčić, Nerina Mujić i Amina Sinanović.

Srebrene medalje su osvojili: Dino Berberović, Medina Ahmetagić, Aldin Mustafagić (kate i borbe), ženski kata tim u sastavu Nadja Ahmetagić, Medina Ahmetagić, Nerina Mujić.

Treća mjesta su osvojili: Šejla Omić, Amelina Sejdić, Arslan Sinanović, Lejla Sinanović, Mahir Čolić, Džana Omić, Faris Jašarević, Dalila Kamberović, Ajna Bahić, ženski kata tim u sastavu Ajla Muminović, Jasemin Mešanović i Sara Berberović i kata tim u sastavu Ilhana Ahmetagić, Amelina Sejdić, Ena Berberović.