Najnovije vijesti

Odbojkašice Kule-Gradačac u finalu kupa FBiH

11/10/2018 | objavio Radio Gradačac
Odbojka

Prve finalistice kupa FBiH su odbojkašice Kule-Gradačac koje su na domaćem terenu sa 3:1 savladale ekipu Smeča iz Lukavca.

Izabranice trenera Đorđa Miloševića odlično su otvorile utakmicu sa 4:0 i tu prednost zadržale su do kraja seta slaveći sa 25:21. Gošće su u drugom setu imale bolju završnicu i nakon izjednačenja 21:21 osvajaju tri važna poena (21:24) za pobjedu 22:25. Ipak, Kula se pokazala kako kvalitetnija ekipa i dominirala u naredna dva seta (25:15, 25:13) što je bilo dovoljno za prolazak u zavšnicu entitetskog kup takmičenja.

Kula-Gradačac – Smeč 3:1

Gradačac, sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 250. Sudije: Edin begić (Zenica) i Amina Imamović (Kalesija). delegat: Hamid Subašić (Kalesija). Rezultat: Kula-Gradačac – Smeč 3:1 (25:21, 22:25, 25:15, 25:13).

Kula-Gradačac: Begić, Osmanlić, Babić, Čandić, Radišković, Vujčić, Božić, Kantić, Džodžaljević, Mašić, Hadžić. trener: Đorđe Milošević.

Smeč: Kovačević, Damjanović, Likić, Aj. Hadžić, Vitković, Karić, Crvenković, Divljan, Dautović, Mačak, Džambić, Am. Hadžić. Trener: Rašid Tubić.

U drugom sinošnjem meču odbojkašice tuzlanske Slobode su pobijedile ekipu SOK Mostar rezultatom 3:0 (25:17, 25:14, 25:18). Tako će 3. novembra finalni meč igrati odbojkašce Kule-Gradačac i Slobode iz Tuzle. Kod odbojkaša finalisti su ekipe Jedinstvo iz Brčkog i Kakanj 78 a utakmica je prema kalendaru takmičenja OS FBiH na rasporedu 4. novembra.

Rezultati polufinalnih utakmica:

– Odbojkašice :GRADAČAC: Kula Gradačac – Smeč (Lukavac) 3:1 (25:21, 22:25, 25:15, 25:13), TUZLA: Sloboda – SOK Mostar 3:0 (25:17, 25:14, 25:18).

– Odbojkaši: ORAŠJE: Domaljevac – Kakanj 78 2:3 (18:25, 22:25, 25:22, 25:21, 8:15), BRČKO: Jedinstvo – Krivaja (Zavidovići) 3:0 (15:18, 25:21, 25:13) .

Prema Propozicijama za takmičenje u kupu Federacije BiH, Pravilnika o takmičenju, Kalendaru takmičenja za sezonu 2018/2019. godine OS FBiH, igra se po jedna finalna utakmica u slijedećim terminima: subota, 03.11.2018. – finalna utakmica u muškoj konkurenciji i nedelja, 04.11.2018. – finalna utakmica u ženskoj konkurenciji.

Radio Gradačac / Foto: Redžep Kadrić EVROPA