Odbojkašice Kule-Gradačac u polufinalu plej-ofa

30/03/2019 | objavio Radio Gradačac
Odbojka

Odbojkašice Kule-Gradačac su ostvarile i drugu pobjedu protiv tuzlanske Slobode istim rezultatom 3:2, te slavljem na domaćem terenu osigurale plasman u polufinale plej-ofa prvenstva BiH.

Izabranice trenera Đorđa Miloševića po četvrti puta, od pet utakmica odigranih ove sezone, su slavile protiv Tuzlanki nakon pet setova. Kao i do sada, ni u uzvratnom duelu četvrtfinala plej-ofa u Gradačcu nije nedostajalo uzbuđenja.

Domaće su u prvom setu povele sa 6:3 i onda prepustile inicijativu Slobodi koja pravi preokret na 6:9. Gošće su iskoristile ponuđenu mogućnost da se razigraju u sportskoj dvorani Gradačačkog sajma i prvi set rješavaju u svoju korist 19:25.

U nastavku Kula-Gradačac se budi i poravnava na 1:1 u setovima rezultatom 25:15. Isti rezultat je bio i u trećem setu ali u korist Slobode koja je imala prednost 20:8. I kao po matrici četvrti set je bio u znaku domaće ekipe i Kula-Gradačac slavi sa 25:17.

Uslijedila je uzbudljiva završnica a domaće odbojkašice predvođene kapitenom Anđelkom Radišković imale su veliku podršku sa tribina i aplauzom se slavio svaki osvojeni poen. Kula-Gradačac je napravila rezultatsku prednost 13:10 i dalo se naslutiti da je već tada osiguran prolazak u polufinale.

Prvu meč loptu imala je Zana Lipovac kod 14:12 ali ona nije iskorištena i gošće su napravile dva vezana poena za izjednačenje 14:14. Ipak, domaći tim je još jednom pokazao kvalitet i više prisebnosti u završnici pa je na servis Duške Babić gradačački premijerligaš ostvario još jednu važnu pobjedu.

U prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa naredne subote, 6. aprila, Kula-Gradačac dočekuje šampionke Bimal-Jedinstvo iz Brčkog.

četvrtfinale plej-ofa, II utakmica

Kula-Gradačac – Sloboda 3:2

Gradačac, sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 400. Sudije: Armin Mujkić (Zenica) i Milan Nikolić (Brčko). Delegat: Zoran Gavrić (Modriča). Rezultat: Kula-Gradačac – Sloboda 3:2 (19:25, 25:15, 15:25, 25:17, 16:14).

Kula-Gradačac: Lipovac, Osmanović, Babić, Čandić, Radišković, Vujčić, Božić, Kantić, Džodžaljević, Ćosić, Mašić, Zarić. Trener: Đorđe Milošević.

Sloboda: Kasumović, Omerović, Džodžaljević, Muhamedović, Karabegović, Ibrahimović, Bajrić, Tokić, Turkić, Klopić, Halilović, Tučić. Trener: Armin Dervišević.

Radio Gradačac / Foto: Arhiv (Redžep Kadrić)