Odbojkašice OK “Kula-Gradačac” pobjednice kupa Federacije BiH

23/11/2020 | objavio Radio Gradačac
Odbojka

Odbojkašice Kule Gradačac su u subotu osvojile su kup Federacije BiH. Na gostovaju u Tuzli one su što u finalu pobijedile Slobodu sa 3:2.

O osvojenom trofeju i ovogodišnjoj takmičarskoj sezoni razgovaramo u našem popodnevnom programu od 16:10 sati sa Muhamedom Avdićem, sportskim direktorom OK “Kula-Gradačac”.

Gradačačke odbojkašice su odlično otvorile meč pa su sa 25:22 i 25:21 došle do vodstva od 2:0 u setovima.

To nije zbunilo domaće odbojkašice u tuzlanskom Mejdanu koje uzvraćaju sa osvojena naredna dva seta i stvaraju priliku za preokret u taj-breku. Treći set rješavaju u svoju korist 25:22, a četrvti 26:24 za 2:2.

Ipak, u odlučujućem petom setu izabranice trenara Dragana Božića su bile bolje pa su sa 15:12 došle do vrijedne pobjede.

Obje ekipe plasirale su se na završni turnir kupa Bosne i Hercegovine.

Radio Gradačac / Foto: Darko Zabuš