Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Najnovije vijesti

Održano općinsko takmičenje u atletici

18/05/2018 | objavio Radio Gradačac
Održano općinsko takmičenje u atletici
FOTO/VIDEO

Na stadionu Banja Ilidža danas je održno općinsko takmičenje osnovnih i srednjih škola u atletici. Organizator je Sportski savez Općine Gradačac, a na takmičenju učestvuju 144 učenika.

Učenici su se takmičili u devet disciplina: trčanje na 60, 100, 300, 400, 600, 1000 metara i štafeta 4×100 metara, te bacanje kugle i skok u dalj.

Kako je saopćeno iz Sportskog saveza općine Gradačac, od pobjednika u svim disciplinama u muškoj i ženskoj konkurenciji formirat će se reprezentacija osnovnih i srednjih škola koja će predstavljati općinu i savez na kantonalnom takmičenju u atletici.

Do sada je Sportski savez organizovao općinska takmičenja za učenike osnovnih i srednjih škola u odbojci, košarci, rukometu, šahu i malom nogometu.

U takmičenju za osnovne škole najbolje rezultate su postigli sljedeći učenici:

djevojčice:

60 metara – 1. Selma Dušinović (O.Š. „Ivan Goran Kovačić“), 2. Medina Kurbašić (O.Š. „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“), 3. Murisa Ćerimović (O.Š. „Musa Ćazim Ćatić“).

300 metara – 1. Ženet Huskić (O.Š. „Ivan Goran Kovačić“), 2 Ajla Ahmetbašić (O.Š. „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“), 3. Emina Majstorović (O.Š. „Musa Ćazim Ćatić“).

600 metara – 1. Fatima Pandžić (O.Š. „Hamdija Kreševljaković“), 2. Edina Kikić (O.Š. „Ivan Goran Kovačić“), 3. Šejla Sivić (O.Š. „Dr. Safvet-beg Bašagić“).

Bacanje kugle – 1. Nejra Selimović (O.Š. „Musa Ćazim Ćatić“, 8,09 m), 2. Lara Ganibegović (O.Š. „Dr. Safvet-beg Bašagić“), 3. Lejla Ćosić (O.Š. „Ivan Goran Kovačić“).

Skok u dalj – 1. Merima Smajlović (O.Š. „Dr. Safvet-beg Bašagić“, 3,68 m), 2. Irma Osmanović (O.Š. „Hasan Kikić“), 3. Mirhada Mujić (O.Š. „Hamdija Kreševljaković“).

Štafeta 4×100 metara – 1. O.Š. „Hasan Kikić“, 2. O.Š. „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“, 3. O.Š. „Ivan Goran Kovačić“.

dječaci:

60 metara – 1. Adis Omić (O.Š. „Hamdija Kreševljaković“), 2. Adem Mujanović (O.Š. „Musa Ćazim Ćatić“), Ajdin Sušić (O.Š. „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“).

300 metara – 1. Amir Sinanović (O.Š. „Hamdija Kreševljaković“), 2. Admir Bristrić (O.Š. „Dr. Safvet-beg Bašagić“), 3. Esmir Ćosić (O.Š. „Ivan Goran Kovačić“).

1000 metara – 1. Ensar Moranjak (O.Š. „Dr. Safvet-beg Bašagić“), 2. Anis Pavitinović (O.Š. „Ivan Goran Kovačić“).

Bacanje kugle – 1. Izudin Ćehić (O.Š. „Dr. Safvet-beg Bašagić“, 10,75 m), 2. Amar Kamberović (O.Š. „Hamdija Kreševljaković“), 3. Osman Mahmutović (O.Š. „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“).

Skok u dalj – 1. Ajdin Avdić (O.Š. „Dr. Safvet-beg Bašagić“, 4,98 m), 2. Aldin Mehmedičević (O.Š. „Hasan Kikić“), 3. Mujo Đogić (O.Š. „Musa Ćazim Ćatić“).

Štafeta 4×100 metara – 1. O.Š. „Dr. Safvet-beg Bašagić“, 2. O.Š. „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“, 3. O.Š. „Hamdija Kreševljaković“.

Među srednjoškolcima takmičili su se učenici MSŠ „Hasan Kikić“ a najbolje rezultate su imali:

djevojčice:

100 metara –  1. Lejla Mašić, 2. Muamera Golać (obje MSŠ „Hasan Kikić“).

400 metara – 1. Berina Pezerović, 2. Amra Britvarević (obje MSŠ „Hasan Kikić“).

600 metara – 1. Edina Duraković, 2. Adelisa Faćić (obje MSŠ „Hasan Kikić“).

Bacanje kugle – Adina Habibović (10,13 m).

Skok u dalj – Nihada Golać (3,50 m), Zerina Čandić.

Štafeta 4×100 metara – MSŠ „Hasan Kikić“ Gradačac.

dječaci:

100 metara – 1. Mehmed Moćić, 2. Adem Hasić, 3. Mustafa H.Mehmedović.

400 metara – 1. Almir Piragić, 2. Mahir Fejzić.

1000 metara – 1. Samir Mujčinović, 2. Emsad Djedović, 3. Mirnes Hećimović.

Bacanje kugle – 1. Esmir Avdić (12,48 m), 2. Meho Vehabović, 3. Almir Hasić.

Skok u dalj – 1. Adi M.Ćehajić (4,57 m), 2. Adem Hasić.

Štafeta 4×100 metara – MSŠ „Hasan Kikić“ Gradačac.

Radio Gradačac / Tekst i foto: Esed Dino Kukuruzović

Comments are closed.