Rukometaši Gradačca savladali Goražde

14/11/2019 | objavio Radio Gradačac
Rukomet

Rukometaši Gradačca uspješno su prošli prvi krug kup takmičenja Bosne i Hercegovine. Pred domaćom publikom slavili su protiv premijarligaša Goražda rezultatom 35:22. Domaći su od prvog minutra krenuli silovito, nametnuli svoj tempo igre i na poluvremenu imali zalihu od osam golova (18:10).

I u nastavku su izabranici trenera Emira Junuzovića nastavili sa lepršavom igrom koja je rezultirala ubjedljivom pobjedom na radost oko 600 gledalaca u sportskoj dvorani Gradačačkog sajma.

Goraždani nisu imali rješenje za raspoloženu igru gradačačkih prvoligaša koji su slavili zasluženu pobjedu. Posebna enigma je bio Benjamin Spahić koji je postigao 11 pogodaka. Kod gostiju po šest golova dali su Ramiz Hršo i Nedim Pilav.

Rukomet, kup BiH (M)

GRADAČAC – GORAŽDE 35:22 (18:10)

Gradačac, sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 600. Sudije: Elvir Hasić i Adnan Nurić (oba Gračanica). Delegat: Alija Hasić: Tuzla. Sedmerci: Gradačac 4(4), Goražde 5(2). Isključenja: Gradačac 6 minuta, Goražde 8 minuta. Rezultat: Gradačac – Goražde 35:22.

Gradačac: Hećimović (11 odbrana), Mehić 1, Spahić 11 (4), Hrnjić 5, Mehmedćehajić 4, Hasanbašić, Kahvedžić 1, Jukan 3, Kavazović (2 odbrane), Zrnić 5, Džinić, Okanović 3, Udvinčić, Na. Isić 2, Sarajlić, Šečić (3 odbrane, 2 sedmerca). Trener: Emir Junuzović.

Goražde: Pleh (10 odbrana), Hubanić 5 (1), Hurić 3, Muratspahić 1, Hršo 6, Pilav 6, Ćamo 1, Krkelja, Vrana. Trener: Elvir Hršo.

Radio Gradačac / Foto: RK Gradačac (fb)