Rukometaši Gradačca slavili na otvaranju prvenstva Premijer lige BiH

20/09/2021 | objavio Radio Gradačac
Rukomet

Na otvaranju prventstva i premijernom nastupu u Premijer ligi BiH, RK Gradačac je u subotu uknjižio sigurnu pobjedu i prva 3 boda. Komentar kompletne utakmice koji su objavili na svojoj Facebook stranici prenosimo u nastavku.

Naši rukometaši u subotu su u okviru drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja, rezultatom 30:27 (13:9).

Ovo je ujedno i najbolji način proslave povratka u elitni rang bh rukometa.

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi, igralo se gol za gol, sve do sredine prvog dijela.

U 18. minuti rezultat je glasio 7:7, nakon čega naši igrači ulaze u seriju pogodaka.

Serijom 5:0 u 27. minuti stižemo do prednosti 12:7.

U tim momentima naš golman Stojanović zaključava gol te svojim odbranama dovodi do ludila gostujuće igrače.

Do kraja prvog dijela gosti uspjevaju smanjiti zaostatak pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:9.

Početkom drugog poluvremena domaći rukometaši povećavaju prednost na +6 kod rezultata 16:10.

Buru protesta domaćina izazvali su sudci Miljević-Petrović (tokom meča imali dosta diskutabilnih odluka), koji pokazuju Tufekčiću direktan crveni karton jer je prilikom šuta pogodio gostujućeg golmana u glavu iako su svi u dvorani vidjeli da nije bilo nikakve nesportske namjere da se povrijedi golman Čaber.

Nekoliko minuta kasnije na hlađenje su morali i Karanović i Biljaka koji su dobili po crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Uslijedio je period ujednačene igre, igralo se gol za gol.

Domaćini su do kraja susreta bez većih problema uspjeli sačuvati prednost. Boljom igrom u završnici susreta rukometaši Sloge uspjevaju smanjiti zaostatak na samo minus dva u 60. minuti susreta.

Ipak Šijaković Slaven nekoliko sekundi prije kraja postavlja konačan rezultata 30:27.

Karanović Luka sa sedam pogodaka najbolji je strijelac u redovima domaće ekipe. Jedan manje dodao je Hrnjić Jasmin.

Sve pohvale idu i našem golmanu Draženu Stojanoviću koji je u subotu bio na vrhunskom nivou.

Na drugoj strani istakli su se Biljaka Goran sa sedam, Šarenac Goran sa pet i Halebić Anes sa četiri postignuta pogotka.

Našim momcima čestitamo na pobjedi.

Već u srijedu nas očekuje novi izazov kada u goste idemo ekipi RK “Borac” Banja Luka.