Najnovije vijesti

Sudije pokvarile derbi

22/09/2019 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Protesti navijača Zvijezde i nezadovoljstvo suđenjem obilježilo je derbi 7. kola Prve lige Federacije Bosns i Hercegovine. Šest sudaca na čelu sa Sanelom Silićem uspjelo je pokvariti očekivano lijepu nogometnu utakmicu. Epilog, burni protesti sa tribina, osamnaesto minutni prekid u 65. minuti  a gotovo dva sata nakon utakmice sudije i delegat su čekali na centru igrališta da ih policijski službenici Policijske stanice Gradačac bezbjedno dovedu u tunel stadiona Banja Ilidža. Tako je utakmica pala u drugi plan.

Na terenu, Olimpk je imao inicijativu a Zvijezda pomalo dezorijentisana. Zajko Zeba je u 36. minuti bio siguran sa 11 metara i doveo gostujući tim u vodstvo (0:1). Tada se Zvijezda otvorila i napadala ka golu Adnana Hadžića ali bezuspješno. Sjajan slobodan udarac izveo je Danijel Stojanović matiravši Marka Radovića za konačnih Zvijezda – Olimpik 0:2.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka navijači i simpatizeri Zvijezde ostali su na stadionu burno protestvujući sa tribina „Lopovi, lopovi!“ i „Savez napolje“.

Senad Hadžić, trener Zvijezde:

Zvijezda – Olimpik 0:2 (0:1)

Gradačac, stadion: Banja „Ilidža“. Gledalaca: 600. Sudija: Sanel Silić (Cazin). Pomoćnici: Amir Hušidić (Velika Kladuša) i Sahib Smriko (Zenica). 4. sudac: Dragan Stojić (mostar). Dodatni suci: Mirza Kazlagić (Cazin) i Josip Martinović (Čapljina). Delegat: Željko Skoko (Čapljina). Kontrolor suđenja: Josip Marjanović (Novi Travnik).

Strijelci: 0:1 Zeba (36., 11 m), 0:2 Stojanović (72.). Žuti kartoni: Ćulum, Arnautović, A. Jazvin, Musić, Fačić, Mahmutović (Zvijezda), K. Handžić, Čizmić, F. Handžić, Sadiković (Olimpik). Crveni karton: Armin Jazvin – Zvijezda (64., drugi žuti). Igrač utakmice: Milan Muminović (Olimpik).

Zvijezda: Radović, Antić, Arnautović, S. Jazvin, Mojović, Mahmutović (65. Đekić), Devedžić, Hećimović (46. Šarić), Musić (46. Fačić), Ćulum, A. Jazvin. Trener: Senad Hadžić.

Olimpik: Hadžić, Beširević, Stjepanović, Muminović, Džafić, Stojanović (73. F. Handžić), Čizmić, Zeba (52. K. Handžić), Ramić, Medić, Drljević (84. Sadiković). Trener: Esad Selimović.

Radio Gradačac / Foto: Redžep Kadrić