Takmičari KBS “Zmaj” osvojili 17 medalja na turniru u Tuzli

13/02/2018 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Klub borilačkih sportova ”Zmaj” Gradačac je u nedjelju, 11. februara, učestvovao na karate turniru pod nazivom ”Valentinovo”.

Za Gradačačke Zmajeve su nastupila 32 takmičara u 39 kategorija, a osvojili su 17 medalja od čega 7 zlatnih, 4 srebrene i 6 bronzanih. Najuspješniji takmičar u redovima Zmajeva ja Ejub Kavazović sa osvojene tri zlatne medalje.

Na turniru je učestvovalo oko 900 takmičara iz 67 klubova i 5 zemalja. U ukupnom poretku klubova KBS ”Zmaj” Gradačac je zauzeo drugo mjesto. Veoma bitan podatak da su Zmajevi imali najveći broj osvojenih zlatnih medalja, ali po sistemu bodovanja prvoplasirani klub „Specijal“ Goražde/Sarajevo je imao više srebrenih i bronzanih medalja, pa je sa 2 boda prednosti osvojio prvo mjesto ali sa znatno većim brojem takmičara koji su se takmičili u 47 kategorija.

Organizator takmičenja je bio karate klub ”DO” Tuzla.

Kompletan bilten sa turnira možete pogledati na ekarate.ba.