Najnovije vijesti

Ženski kata U-21 tim KK “Tempo” zlatne na Karate prvenstvu Federacije BiH u Zenici

20/02/2022 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

U Zenici se održava dvodnevno Karate prvenstvo Federacije BiH za kadete, juniore U-21 i seniore. Organizator je Karate savez Federacije BiH a na ovom prvenstvu učestvuju i takmičari iz gradačačkih klubova KBS „Zmaj“ i KK „Tempo“.

Jučer su naši takmičari ostvarili zapažene rezultate.

Kata tim U-21 (žene) Karate kluba „Tempo“ je osvojio prvo mjesto. Zlatne medalje osvojile su Nusreta Bećirović, Anela Hanić i Fikreta Kurtić.

Nusreta Bećirović je trećeplasirana u katama za žene kategorija U-21 a bronzanu medalju je osvojila u borbama U-21 do 68 kilograma.

Kadetski viceprvak Federacije BiH u katama je Nasmir Pašalić iz KK „Tempo“ Gradačac, dok je Aldina Bahić iz KBS „Zmaj“ u ženskoj konkurenciji osvojila bronzanu medalju.

Treba istaći i treće mjesto Amine Lalić iz KK „Tempo“ u borbama U-21 (+68 kg).

Esma Pašalić, članica KBS „Zmaj“ Gradačac i juniorska reprezentativka BiH koja je učestvovala na Evropskom prvenstvu u Finskoj jutros je osvojila srebrnu medalju u katama za juniorke.

Naši takmičari imaju još nekoliko nastupa u katama i borbama, a rezultate ćemo objaviti sutra.