Zvijezda bolja u posavskom derbiju

25/05/2017 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Zvijezda je nastavila igrati toplo-hladno, kod kuće dobro a u gostima loše. Tako je bilo i ove srijede kada su ponovo izabranici trenera Bojana Magazina pružili dobru partiju pred domaćom publikom i zasluženo slavili u posavskom derbiju protiv Orašja rezultatom 3:1.

Domaći su poveli golom Aleksandra Glišića na ubačaj Ermina Huseinbašića, nakon što je fauliran Himzo Hevešević. To je bio dodatni motiv da se Zvijezda razigra u drugom poluvremenu što je rezultiralo pogotkom Obrena Cvijanovića na ubačaj Glišića. Akciju je odlično započeo Hevešević driblingom dvojice igrača Orašja.

U 81. minutu mrežu Armina Kurbašića je zakucao Marko Đukić, postigavši autogol u pokušaju da spriječi ubačaj Cvijanovića za Enesa Brčkalića. Nakon vodstva od 3:0 Zvijezda se opustila što je iskoristio rezervista Drago Đurčević i nakon solo prodora postavio konačan rezultat 3:1.

Zvijezda – Orašje 3:1 (1:0)

Gradačac – Stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 400. Sudija: Emir Spahalić (Mostar). Strijelci: 1.0 Glišić (36.), 2:0 Cvijanović (53.), 3:0 Đukić (81., a.g.), 3:1 Đurčević (90.).

Žuti kartoni: Cvijanović, Doljančić, Petrić, Mujčić (Zvijezda), Marošević, Brković, Živković (Orašje).

Zvijezda: Prljača, Doljančić, Mujčić, Konjhodžić,Cvijanović (81. Hadžić), Huseinbašić, Petrić, Damjanović, Hevešević (74. Brčkalić), Glišić, Mujagić (86. Hasanbašić). Trener: Bojan Magazin.

Orašje: Kurbašić, Marković (63. Nedić), Lugavić, Orkić, Marošević (74. Matić), Đukić, Mikić, Radulović (67. Đurčević), Prgić, Brković, Živković. Trener: Samir Smajlović.

Radio Gradačac/Foto: Redžep Kadrić