Zvijezda zadržala vrh tabele

29/10/2017 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Zvijezda je u 13. kolu Prve lige F BiH na domaćem terenu savladala Rudar iz Kaknja sa 2:0. Domaći su većim dijelom dominirali što je krunisano pogotkom Obrena Cvijanovića u 36. minuti. U akciji su pored Cvijanovića, učestvovali Himzo Hevešević i Dženis Huseinspahić. Za potvrdu nova tri boda pobrinuo se agilni Gedeon Guzina u 59. minuti. Ovom pobjedom Zvijezda je i dalje na vrhu tabele. Slijedi gostovanje u Mostaru protiv ekipe Velža, što će biti novi ispit za izabranike trenera Nermina Šabića.

Zvijezda – Rudar 2:0 (1:0)

Gradačac. Stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 500. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Strijelci: 1:0 Cvijanović (36.), 2:0 Guzina (59.). Žuti kartoni: Heveševć (Zvijezda), Sarvan, Topalović (Rudar).

Zvijezda: Prljača, Cvijanović, Brčkalić, Guzina, Ivanovski (71. Delić), Devedžić (87. Osmić), Čivić, Đekić, Kapetan, Hevešević (67. Kokot), Huseinspahić. Trener: Nermin Šabić

Rudar: Čelebić, Sarvan, Zukić, Hrustanović, Kovač, Smolo (53. Spahić), Kobilica, Kukić (17. Durak), Musić, Čaluk (Neimarlija), Topalović. Trener: Mirnes Buza.

Radio Gradačac/ Foto: Redžep Kadrić