Zvijezdi samo bod protiv Slavena

01/04/2018 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Zvijezda je razočarala pred domaćom publikom odigravši neriješeno protiv Slavena 2:2. Početak utakmice je bio kao u snu. Domaći su za dvije minuta napravili vodstvo od 2:0 golovima Obrena Cvijanovića i Dženisa Huseinspahića.

Prvo je u 23. minuti Himzo Hevešević dobro proigrao Cvijanovića za vodstvo Zvijezde od 1:0. Drugi pogodak djelo je Huseinspahića koji je napravio prodor po desnoj strani i njegov šut na drugu stativu je završio u mreži Sakiba Brezičanina.

I tek što su gosti krenuli sa centra blagi šok na tribinama. Iskusni Mirnes Salihović koristi nesmotrenost Zvijezdine odbrane i nesmetano matira Emira Prljaču koji istrčava sa gol linije. Na poluvrijeme se odlazi sa golom prednosti za Zvijezdu (2:1).

U nastavku domaći igrači su ponovo imali terensku inicijativu ali nedovoljnu da konkretnije ugroze gol Brezičanina. To je u 87. minuti iskoristio bivši igrač Zvijezde Dženan Mujagić i sa ivice šesnaesterca šutira pored desne stative gola domaćih za konačnih 2:2 i veliki bod ekipi Slavena.

Zvijezda u srijedu gostuje u Bihaću protiv Jedinstva a narednog vikenda u Gradačcu dočekuje Olimpic.

Zvijezda – Slaven 2:2 (2:1)

Gradačac, stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 800. Sudija: Dragan Stojić (Mostar). Pomoćnici: Silvio Bubalo i Marko Zelenika (oba Mostar). Delegat: Miro Pandžić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Cvijanović (23.), 2:0 Huseinspahić (25.), 2:1 M. Salihović (26.), 2:2 Mujagić (87.). Žuti kartoni: Cvijanović, Guzina, Brčkalić (Zvijezda), Dar. Todorović, Kukuć, M. Salihović (Slaven).

Zvijezda: Prljača, Adžem, Pršeš, Delić, Cvijanović, Brčkalić, Devedžić, Kesić (82. Serdar), Čivić, Hevešević (62. Guzina), Huseinspahić. Trener: Nermin Šabić.

Slaven: Brezičanin, Dav. Todorović, Numanović, Berbić (46. Majdančić), Omerkić (46. H. Salihović), Jahić, Mujkić, M. Salihović, Mujagić, Dar. Todorović, Nukić. Trener: Šefik Imamović.