Najnovije vijesti

Gradačac se porazom oprostio od elitnog društva

01/05/2016 | objavio Radio Gradačac
Rukomet

Rukometaši Gradačca su se porazom oprostili od Premijer lige BiH izgubivši pred domaćom publikm rezultatom 26:36 od ekipe Čelika.

Gradacac - Celik 2 copyUtakmica je bila u znaku gostiju koji su već na početku razbili nbedovoljno borbenu ekipu Gradačca i u 19. minuti vodili rezultatom 4:14. Tada je bilo jasno da će se i do kraja utakmice vidjeti samo jedna ekipa, igrači u crvenim dresovima iz Zenice.

Domaći su u drugom poluvremenu pokušali pružiti kakav-takav otpor i u 44. minuti prednost gostiju smanjili na sedam golova (18:24). To nije bilo dovoljno za bilo kakvo iznenađenja pa su do kraja utakmice šansu dobili mlađi igrači Gradačca.

Najefikasniji strijelci sa po osam pogodaka bili su Nikola Grahovac (Gradačac) i Edvin Begović (Čelik).

Rukometaši Gradačca sele se u niži rang takmičenja dok su Zeničani sezonu završili na osmoj poziciji.

Gradacac - Celik 1 copy

Gradačac – Čelik 26:36 (9:18)

GRADAČAC – Sportska dvorana: Gradački sajam. Gledalaca: 200. Sudije: Goran Ilić i Vedran Paleksić (Doboj). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: Gradačac 4 (2), Čelik 7 (5). Isključenja: Gradačac 8 minuta, Čelik 4 minuta. Rezultat: Gradačac – Čelik 26:36 (9:18).

GRAČAC: Draganović (1 odbrana), Imširović 2, Božić 4(2), Haseljić 3, Kadić 3, Čutura (8 odbrana, 4 sedmerca), Đurić (2 odbrane), Mirković, Pedić 1, N. Čaušević, Gromić, Šahdanović 1, Grahovac 8, Sarajlić 3, E. Čaušević 1. Trener: Budimir Mikulić.

ČELIK: Polić, Hadžić 4, Dervenčić 2, Mujanović 2, Bajramović 6, Sirćo (20 obrana), Kadić 4(1), Al. Begagić 1, Ad. Begagić 2, Begović 8, Duvnjak 5, Buljugija 2(1). Trener: Mehmed Begovac.Gradacac - Celik 4 copy