Gradačački karatisti ostvarili zapažene rezultate u Zenici

21/02/2022 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

U protekla dva dana vikenda, 19. i 20.02.2022. godine u Zenici je održano 16. prvenstvo u karateu za kadete, juniore, U21 i seniore Federacije BiH, na kojem je nastupilo 76 klubova, sa 497 učesnika u 633 kategorije. Boje Gradačca branili su KBS „Zmaj“ sa tri takmičara i Karate klub „Tempo“ sa 13 učesnika.

Ukupni pobjednici su karatisti iz KK „Perfekt“ Novo Sarajevo sa 29 bodova, slijedi Okinawa iz Novog Sarajeva sa 27 bodova dok je treće mjesto pripalo Karate klubu „Tuzla“ sa osvojenih 18 bodova.

Takmičari KK „Tempo“ u ukupnom plasmanu su zauzeli 15. mjesto sa osam bodova i osvojenih pet medalja (po jedna zlatna i srebrna te tri bornzane. KBS „Zmaj“ je osvojio tri boda i u ukupnom plasmanu, sa po jedno srebrnom i bronzanom medaljom, zauzeo 33. mjesto.

Naši takmičari ostvarili su zapažene rezultate.

Kata tim U-21 (žene) Karate kluba „Tempo“ je osvojio prvo mjesto. Zlatne medalje osvojile su Nusreta Bećirović, Anela Hanić i Fikreta Kurtić. Nusreta Bećirović je trećeplasirana u katama za žene kategorija U-21, a bronzanu medalju je osvojila u borbama U-21 do 68 kilograma.

Kadetski viceprvak Federacije BiH u katama je Nasmir Pašalić iz KK „Tempo“ Gradačac, dok je Aldina Bahić iz KBS „Zmaj“ u ženskoj konkurenciji osvojila bronzanu medalju. Treba istaći i treće mjesto Amine Lalić iz KK „Tempo“ u borbama U-21 (+68 kg).

Esma Pašalić, članica KBS „Zmaj“ Gradačac i juniorska reprezentativka BiH, koja je učestvovala na Evropskom prvenstvu u Finskoj, je osvojila srebrnu medalju u katama za juniorke.