KBS “Zmaj” niže uspješne rezultate

28/03/2018 | objavio Radio Gradačac
Borilački sportovi

Klub borilačkih sportova „Zmaj“ je i u drugoj polovini marta nastavio sa uspješnim učešćem na karate takmičenja.

Na karate kupu u Srebreniku održanom 18.03.2018.godine učešće je uzelo preko 600 takmičara iz 40 karate klubova. KBS „Zmaj“ je nastupio sa 39 takmičara koji su osvojili 18 zlatnih, 7 srebrenih i 17 bronzanih medalja te proglašeni najuspješnijim klubom u ukupnom plasmanu. Ajla Vehabović iz KBS „Zmaj“ je proglašena najuspješnijom takmičarkom ovog takmičenja sa osvojene 4 zlatne medalje.

U subotu 24.03.2018. godine ekipa iz KBS „Zmaj“ u sastavu Ajla Vehabović, Nusreta Bećirović i Anela Hanić je učestvovala na 16. memorijalnom turniru u Ilijašu gdje su osvojile zlatnu medalju u katama ekipno u kategoriji juniorki. Članice ovog kluba su se takmičilie i u pojedinačnoj konkurenciji a Ajla Vehabović i Nusreta Bečirović su osvojile srebre medalje. Na ovom memorijalnom turniru učešće je uzelo preko 650 takmičara iz Bosne i Hercegovine.

Klub boriličakih sportova „Zmaj“ je u nedjelju 25.03.2018.godine nastupio na dva tamičenja. Na izuzetno jakom međunarodnom takmičenju VI „Bushido Banja Luka Open 2018“ u Banja Luci se takmičilo 1165 učesnika iz 95 klubova a KBS „Zmaj“ je osvojio 11 zlatnih, 5 srebrenih i 3 bronzane medalje.  U ukunom poretku KBS „Zmaj“ je zauzeo 5. mjesto, što je izuzetan rezultat obzirom da smo išli sa manjim brojem takmičara.

Istog dana u Živinicama se održavalo 1. kolo kantonalne karate lige i KBS “Zmaj” se takmičio sa 17 karatista koji su osvojili 16 medalja (5 zlatnih, 4 srebrene i 7 bronzanih) u katama i borbama. Na navedenom takmičenju učešeće je uzelo preko 500 takmičara iz 19 klubova sa područja TK-a, saopćeno je iz KBS „Zmaj“ Gradačac.