Novo razočarenje, Zvijezda – Travnik 1:3

06/05/2018 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Zvijezda je doživjela novi poraz razočaravši domaću publiku. Izabranici Romea Šapine nisu bili u stanju pobjediti fenjeraša ekipu Travnika i tako pokazali da nešto ne štima u klubu koji je bio jesenji prvak.

Iako je Zvijezda imala inicijativu gosti iz Travnika su znali iskoristiti svoje šanse. Mrežu Armina Kurbašića načeo je Ajdin Mujagić sigurnim izvođenjem jedanaesterca u 24. minuti. U sudijskoj nadoknadi za 1:1 pogodio je Gedeon Guzina, koji nije realizovao penal u 68. minuti. To je bio signal gostujućem timu da krene ofanzivnije ka golu Kurbašića a dvostruki strijelac bio je Marinklo Rastoka u 73. i 86. minuti.

Zvijezda je protiv Travnika igrala u kombinovanom sastavu a na klupi je bilo šest juniora. Nedostajali su Anis Devedžić, Emir Prljača, Melvin Osmić i Muharem Osmić. Umjesto njih šansu su dobili juniori Emsad Djedović, Azur Aljkanović, Dino Terzić, Amir Turbić, Almir Piragić, Amar Mehić i Rado Perić.

Do kraja prvenstva dres crveno-bijelih neće nosti Stefan Serdar, Nemanja Đekić, Dženis Huseinspahić i Ivan Ivanovski koji su dobili otkaze.

Zvijezda – Travnik 1:3 (1:1)

Gradačac, stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 250. Sudija: Ismet Ibrahimkadić ( Tešanj). Pomoćnici: Mirza Tičić (Sarajevo), Sahib Smriko (Zenica). delegat: Suvad Alibašić (Sarajevo). Strijelci: 0:1 Mujagić (24., 11 m), 1:1 Guzina (45.), 1:2 Rastoka( 73.), 1:3 Rastoka (86.). Žuti kartoni: Cvijanović (60.), Guzina (63.) – Zvijezda, Torlak (70.) – Travnik. Igrač utakmice: Marinko Rastoka (Travnik).

Zvijezda: Kurbašić, Adžem (89. Mehić), Pršeš, Delić, Cvijanović, Brčkalić, Guzina, Kesić (72. Piragić), Djedović, Kapetan, Hevešević. Trener: Romeo Šapina.

Travnik: Kolak, Brljak, Popović (43. Torlak), Tabaković, Vazda, Rastoka (88. Goloman), Durak (89. Hasanbegović), Jurković, Fazlić, Mujagić, Jurčević. Trener: Adnan Beganović.